• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Внутрішня перелінковка та юзабіліті

Маленькими кроками продовжую рухатись по плану, який накидав тут. Прийшов час трішки поговорити про юзабіліті на сайті та про внутрішню перелінковку:

Я прибічник того твердження, коли при правильній внутрішній перелінковці можна легко вийти у ТОП пошукових систем за НЧ запитами у своїй ніші. Я неодноразово перевіряв це твердження на своїх сайтах і знаєте що: воно працює.

Для підкорення ТОПу серйозних ВЧ та просто конкурентних запитів потрібно додаткове просування сторінки зовнішніми лінками, статтями, соціальними сигналами та інше. Ну і звичайно сама стаття має бути мега корисною та відповідати на питання юзера, що він вводить у пошукову стрічку.

Що ж стосується НЧ запитів то тут все простіше: Лінк з головної сторінки, кілька лінків з внутрішніх тематичних сторінок і вуаля: ви в ТОПі.

Як де і на які сторінки ставити внутрішні лінки?

Ну наприклад у мене є сторінка із ключем, який я просуваю “Де замовити циклювання паркету”.

– Я пишу статтю і відповідно вписую у неї кілька разів цей ключ, іноді розбавляю його та відміняю. Наприклад: “Де можна замовити дешеве циклювання паркетної дошки?”, “Циклювання паркету Київ відклик замовника ” і т.д.

– Ставлю лінк з головної сторінки, який обрамляю навколишнім тематичним текстом;

– Пишу ще кілька постів на тему циклювання паркету, ціноутворення у різних регіонах і в цих постах обережно обираю словосполучення схожі на ті, які я просуваю. Там де йдеться про замовлення такої послуги, як циклювання, ставлю лінк, анкором може бути як слова “тут”, “тицяти сюди”, так і фраза, яку просуваю.

– Виводжу за допомогою плагінів список схожих публікацій у кінці посту та фрази, за якими знайшли цей блог у вигляді лінків на відповідні сторінки.

Тепер що стосується юзабіліті. Що взагалі я маю на увазі під цим словом: Сам перед це зручність користування сайтом для відвідувача – у нас все для людей =)

Якщо я заходжу на сайт і не бачу потрібної інформації у першому вікні, то є велика вірогідність того, що я просто закрию цю сторінку. Тому потрібно обирати правильний дизайн і покращувати та допрацьовувати його з часом, або ж найняти толкового дизайнера =)

З приводу дизайна я уже писав, що буду його міняти лише тоді, коли блог вийде на солідний прибуток, з якого і можна буде замовити хороший та якісний дизайн.

Також не люблю сайти на яких дибільна, або простіше кажучи не зручна навігація, не має можливості перегляду картинок в фоновому режимі, не має пошуку, не можливо повернутись на попередній розділ чи сторінку та багато іншого.

Це все треба враховувати при створення сайту для людей. Простіше за все, представити себе відвідувачем вашого сайту – ніби ви вперше зайшли сюди. Саме з такої позиції можна буде зрозуміти чого не вистачає, або чого забагато на вашому проекті.

Ось так от коротко про перелінковку та юзабіліті. Надіюсь вам стане у пригоді. А зараз кілька слів про пацієнта:

Наразі опубліковано 12 статей. В індекс Яшки попало аж 46 сторінок, а в Гуглік більше 60-ти. Просто я не проводив ніяких робіт над файлом роботс.ткст і мабуть і не буду, тому входять в індекс і категорії і теги і всяка фігня.

Вчора отримав першого відвідувача з пошуку яндекса. А це значить я на вірному шляху. Побажайте удачі проекту.

Пока вы думаете над тем какой тематики создать сайт, многие ребята делают проэкты под вопросы. Например по фразе “Чем смерч отличается от торнадо” можно собрать несколько человек в сутки, написав неплохую статью. А если писать не только про смерчи, торнадо, потопы и прочее, но делать это грамотно, то можно быстро создать проект тысячник или даже 10-ти тысячник.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Що ти маєш на увазі під “ставлю лінк з головної сторінки, який обрамляю навколишнім тематичним текстом”? У мене, в принципі, теж виводяться назви основних постів на головній, але у вигляді списку. Де ти ставиш лінки з текстом на головній?

У сайдбарі виводжу окремо лінк, з потрібним анкором, та обрамляю тематичним текстом.

Просто лінки з головної теж добре, але якщо навколо є текст і по лінках тицяють, то це ефективніше.

Залишити коментар, або два до запису "Внутрішня перелінковка та юзабіліті"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette