• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Важливість дизайну для блогу

На що в першу чергу ви звертаєте увагу, коли попадаєте на новий для вас ресурс? Можливо контент? Чи для вас важливо юзабіліті? Чи ви сам перед хочете оцінити кількість відвідувачів, постійних читачів та визначити пузомірки сайту? Я думаю що ви, так само як і більшість людей в першу чергу оцінюєте дизайн сайту. В цьому пості я хочу поміркувати про важливість дизайну для блогів.

Будь-який дизайнер знає, що білі літери погано читаються на чорному фоні. Але ж чорт забирай, не всі блогери дизайнери! І часто виходить так, що контент у блогу неймовірно цікавий і потрібний читачу, а читати його неймовірно важко через безграмотну підбірку кольорів. Перше в чому повинен досконало розбиратись дизайнер то є кольорова гама. Потрібно уміти суміщати різноманітні кольори і при цьому не псувати читабельність. Людина повинна комфортно себе почувати, гортаючи сторінки вашого блогу.

Зараз стало модним і ефективним робити дизайн блогу у стилі мінімалізму – розміщувати на білому фоні текст чорного кольору. Звичайний книжковий формат, який перевірений на міцність століттями. Та я вважаю, що кожен повинен бути індивідуальним і додавати до свого блогу якусь родзинку.

Повернемося до важливості дизайну для блогу. Хоча головним на блозі був і залишається контент, без унікального дизайну, чи хоча б трошки видозміненого пабліка (безкоштовного шаблону), ваш блог не будуть приймати серйозно. Пропоную вам погратися з власним шаблоном і змінити в ньому шапку, погратися з кольорами фону. Але перед цим обов’язково зробіть бекап – щоб потім не переставляти наново тему.

Окрім кольорової гами до дизайну можна також віднести розміщення функціональних блоків блогу. Кожен сам вирішує де йому розміщувати контент, де розставляти меню чи розділи блогу. Визначатись з розміщенням реклами. Робити пости у видів анонсу чи закидати їх повністю. Все це для себе повинен вирішити блогер сам. Все це відноситься до дизайну, хоча і в більшій мірі до юзабіліті. Та як ви віднесетесь до блогу на якому згори повно реклами, а уся навігація і контент знаходяться у футері (підвалі)?

Отож, що повинно бути присутнім у дизайні хорошого блогу:

Простота сприйняття для ока – кольорова гамма з пастельними і не відштовхуючими кольорами чи їх несумісне їдке сполучення підійдуть для будь якої тематики. Не використовуйте їдкі кольори – зараз страшенно великий вибір.

Зручна навігація та юзабіліліті – серфер повинен легко орієнтуватися на вашому блозі. Не повинно бути ніяких перешкод між відвідувачем і контентом. Все повинно знаходитись на своїх місцях і виділятись кольором та розміром шрифтів від фону.

Індивідуальність – хорошому блогу – креативний дизайн. Будьте не такі як усі – проявіть свою фантазію та креативність і про ваш блог обов’язково заговорять. Якщо не можете самі зробити унікальний дизайн – замовляйте у фрілансерів. Ціни різні, але розраховуйте на ціну не меншу 100$. За унікальність потрібно платити. Але не перебільшіть із креативністю – блог має залишатися зрозумілим для звичайного відвідувача.

Але після усіх змін у дизайні пам’ятайте – ніякий дизайн не зможе втримати відвідувача, якщо на вашому ресурсі не буде корисно та цікавої інформації. Спочатку контент – тоді усе інше.

Сьогоднішнє відео якраз в тему. Цікава кружка, над якою попрацювали дизайнери.

—Постовий—

Усім любителям дизайну рекомендую: Хороший журнал з фотографіями і з хорошим дизайном.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

можна ще додати, щоб у кілобайтах той дизайн був не надто важкий, бо інтерес згасне, якщо сторінка завантажуватиметься довго.

Та й не тільки інтерес читачів. Від недавнього часу гугл при видачі сайту у ТОП враховує швидкість завантаження. Отож бажано, щоб усі картинки були оптимізовані і зменшені до мінімально дозволених розмірів.

Залишити коментар, або два до запису "Важливість дизайну для блогу"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette