• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

У пошуках скарбів

Вирішив розповісти, як ми на відпочинку вирішили пошукати скарби, а точніше різноманітні монетки, або ж вироби з дорого цінних металів.

Як ви знаєте, я майже 2 тижні відпочивав на Дністрі. Але не лише купання, загоряння, та набиття шлунків ласощами були нашим відпочинком. Завдяки моєму швагрові вдалося реалізувати давню мрію – невеличкий похід за скарбами. Він уже більше року має за своє хобі “пошук стародавніх монет та цінностей”. Різкої потреби у грошах в нього не має, тому те, що він знаходить – залишає для своєї колекції.

Для того аби стати шукачем скарбів потрібно мати принаймні метало-детектор та уявлення де шукати ті скарби. Нещодавно швагро купив другий метало-детектор із серії Minelab, перший був Garrett, з-за допомогою якого пошуки вів я. Точну модель зараз не назву, але щоб ви розуміли вартість одного 850 у.о., іншого 1600 у.о. Ага – не дешева це забавка.

Карти швагро тримає в голові, аби хто ненароком не почав шукати там де і він =) Порившись в інетах, я знайшов кілька карт, але їх реально потрібно обробляти та засовувати у навігатор – справа доволі не проста. Річ у тому, що старі карти (200-300 років назад) робились в масштабі не км, а версти, що дуже сильно ускладнює порівняння нинішніх карт зі старими.

Бачив оголошення, що можна купити навігатор з потрібними старовинними картами – ціна не велика 2-3к грн. Знову зауважу, що хобі не з дешевих, якщо прикинути, що кожний шмат карти регіону буде коштувати додаткових грошенят.

Ще у інтернетах часто зустрічаються “сообщения о нло” – вірити цьому чи ні, справа ваша.

Це все перед історія. Далі найцікавіше – самі пошуки. І так, ми встали о пів на шосту ранку, хоча мали підійматись десь о сьомій, та випивши кавки, вирушили на пошуки. Їхали не на моєму авто, бо швагро пожалів ще новенький автомобіль і як виявилось зробив правильний вибір. Дорога була м’яко-кажучи не дуже.

Розшуки ми проводили на 3-х полянах. Перша, там де колись було невеличке поселення Черняхів (Вікіпедія підкаже про цю культуру). Там ми шукали римські золоті та срібні монети. Вся сіль в тому, що Черняхи торгували за допомогою римських монет, тому де не де можна знайти доволі цінні екземпляри.

Інші 2 місця, то середньовіччя. По вищевказаним причинам місця на карті не буду “палити”. То колись були таварна + шинок, а інше місце також невеличке поселення.

Давайте перейдемо до знахідок:

Найцікавіша та найцінніша знахідка, то срібна монета в гарному стані Антоніан Гордіана 3-го. Його ціна на аукціонах сягає 600 грн.

Я знайшов половинку срібного Дінарія Фаустіна. За цілу монету дають до 100 грн. За половинку десь 30-40 грн.

Ще одна цікава знахідка того походу стала монета Прусський Шестигрошовик. Ми думали, що то реально рідка монета, але на форумі, де продають та торгують монетами, сказали, що максимум 40 грн. її ціна.

Знайшли ми ще кільканадцять солідів та інші монети незначного номіналу. Крім усього швагро знайшов “Денежку” там де був шинок. Мабуть хтось загубив, коли перепив та виясняв відносини =)

Ось так ми відмічали нові знахідки:

Загалом ми знайшли цінностей десь на 100 у.о. за годин 7-8 + година дороги. Як каже швагро, то краще вже так працювати ніж “на дядька”. Є в цьому своя правда.

Звісно бувають дні коли взагалі нічого не знаходиш, та таке трапляється в край рідко, адже їдеш на місця де 100% щось лежить у землі =)

Мої враження просто бомбезні! Хоча на другий день була крепатура від махання метало-детектором та лопатою, але коли ти йдеш по полю та слухаєш звуки природи і лише раз через раз “пікання”, то це ні з чим не зрівняти. А якщо і трофей якийсь знаходиш, то взагалі ейфорія, що піднімає настрій на весь день.

Так що займаєтесь активним відпочинком і поєднуйте корисне з приємним, як це робив я =) Запитання в коментарі. Дякую.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Интересный отдых. В финстрип за август будешь включать стоиомть находокQuestion

Тут питання інше: Чи буде фін-стрип цього місяця?
Я нічого майже не робив – заробіток ще просів. ХЗ-хз.
Одні витрати на розваги та відпочинок =)

Коньячок не Шабо, случаем?

Він самий. Люба теща зробила бутерів для любих зятів та не забула покласти пляшечку – це все стало у нагоді.

супер! ) Yes

На фото Толик ,чи я помилився?

Залишити коментар, або два до запису "У пошуках скарбів"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette