• Twitter
 • rss
 • facebook

Підключайся до нас!

Тайм менеджмент – керуємо своїм часом (частина перша)

Ух! Які ж слова цікаві увійшли до нашої мови. Тайм менеджмент дослівно перекладається як – правильне управління своїм часом, та досягнення поставлених цілей і вірна їх мотивація. Я хочу сьогоднішнім постом розпочати серію статей, у яких розповім як найкращим чином керувати своїм часом та отримувати з цього найбільшу вигоду.

Успішними та багатими людьми просто так не народжуються – ними стають лише обранні, які пройшли школу життя і навчилися використовувати свій час і час своїх підлеглих. На перший погляд здається все просто – не витрачати час на дурниці та займатися справами. Але така проста рекомендація не завжди діє. Доводиться детальніше підходити до питання тайм менеджменту. Отож, аби раціонально використовувати свій час потрібно дотримуватись кількох не складних правил.

Ставити собі цілі.

Цілі потрібно ставити реальні та на великий період часу, але обов’язково визначати кінцеву дату цілі. Наприклад: Побудувати будинок до кінця 2011 року.

Аби досягнути якоїсь цілі, потрібно розділити її на кілька простіших цілей та справ. Наприклад:

 1. Підібрати та купити ділянку під забудову. Період виконання: жовтень – листопад 2010 року.
 2. Знайти підрядчиків або будівельну компанію. ПВ: грудень – січень 2010-2011 рр.
 3. Визначитись з дизайном ландшафту, фасадом будинку, та його наповнення. ПВ: лютий – березень 2011 р.
 4. Купити усі матеріали для будівництва. ПВ: квітень – червень 2011 р.
 5. Закласти фундамент. ПВ: липень – серпень 2011 р.
 6. Побудувати “коробку”. Звести дах. Встановити вікна та двері. Виконати наружні роботи. ПВ: вересень – жовтень 2011 р.
 7. Зробити усі внутрішні роботи. Навести порядок на ділянці. ПВ: листопад: 2011р.
 8. Купити та встановити усі меблі та побутову техніку. Вселитися до нового року. ПВ: грудень 2011 р.
 9. Зрозуміти, що не вклався в плани і ще кілька місяців тягатися по судам з підрядчиками та доказувати право на володіння земельною ділянкою Smile ПВ: січень – березень 2012.

В свою чергу простіші цілі, розділити на зовсім прості. Наприклад: Ціль – “Купити усі матеріали для будівництва” ділимо також на кілька етапів.

 • Визначитись з матеріалами, їх якістю та кількістю.
 • Домовитись з власником будівельного магазину про знижку.
 • Знайти транспорт для доставки.
 • Купити матеріали та отримати чек, по якому можна повернути не якісний товар.

Все це допомагає розпланувати свій час і не залишати в ньому дірок для не потрібних занять дурницями.

У кінці періоду виконання поставленої цілі, потрібно підбивати підсумки і аналізувати зроблену роботу та свої дії.

Якщо ви поставили перед собою дуже прості цілі для виконання, ви не отримаєте задоволення після їх досягнення. А ставлячи неймовірно важку для підняття ціль, ви можете розчаруватися на фініші. Треба обирати середній, не захмарний варіант і йти до поставленої цілі, розплановуючи кожен свій день. Підбиваючи підсумки, можна реально зрозуміти якими для вас були цілі- досяжними чи не реальними. Потрібно переглянути усе, що зроблене за визначений період і  сміливо йти до основної поставленої мети. Аналізуючи пройдений етап – коригуйте своє навантаження. Можливо вам потрібно зменшити темп, або навпаки набрати оборотів. Дуже добре, коли кожна ціль досягається вчасно – це означає, що ви правильно плануєте свій робочий та вільний час.

Визначати пріоритети виконання потрібної роботи.

Ставлячи плани та цілі на місяць, тиждень, день.. потрібно визначити для себе пріоритет важливості виконання.

 • Важливі та негайні справи потрібно виконувати сам перед.
 • Важливі справи, що можуть зачекати, ставити другими в пріоритеті.
 • Справи, що не дуже важливі, але негайні до виконання, виставляти третіми по пріоритетності.
 • Ті справи, що не важливі та не потребують негайного виконання, можна ставити в пріоритеті виконання останніми.

Забутись про слово лінь! Не відкладати справи на завтра!

Є у людини такий синдром, як відкладання справ. ” Я можу зробити ось це і ось це пізніше, або завтра.” Так робити не можна ні в якому разі. Згодом кількість не виконаної роботи накопичується і вас складається враження, що вас завалили роботою. Хоча, якщо виконувати вчасно, навантаження значно менше і встигнути можна усе. Потрібно відганяти від себе лінь і менше часу проводити на розважальних сайтах та в онлайн іграх. Уявіть скільки часу у вас з’явиться для заробітку, коли ви забудетесь про ігри та ютуб Wink

На сьогодні досить. У наступній частині я розкажу про мотивацію, постановку цілей на життя та використання на максимум усього вільного часу використовуючи звичайний щоденник.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Часто нам важко керувати своїм часом. Нераціональний його розподіл негативно відображається на нашій продуктивності. Відповідно ми розриваємося між сім’єю, роботою та нашими захопленнями.Куди йде наш час і від чого нам доводиться відмовлятись? Як розставляти пріорітети і справлятися зі справами в залежності від їх складності та важливості?Відповіді на ці запитання дає книга Бодо Шефера “Мистецтво керувати своїм часом”
http://turbobit.net/m4134g57mhy8.html

Я рекомендую спробувати програму iSmart.Life (https://ismart.life)
Ця програма допомагає зосередитися, краще організовувати завдання та підвищити продуктивність. Вона дуже проста і зручна.
П.С. Є локалізація українською, залежить від настроєк браузера.

Залишити коментар, або два до запису "Тайм менеджмент – керуємо своїм часом (частина перша)"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette