• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Створюємо власний блог (Початок)

Привіт усім постійним читачам, та тим, хто вперше завітав до мене у гості. Довго думав про що написати цього разу – продовжити розповіді про заробіток чи блогосферу, або ж закінчити розповідь про поїзду до Києва… Та в голові бриньчала одна ідея: Написати невеличкий мануал для початківців, що хочуть створити власний блог. Сьогодні я розпочинаю серію статей, у якій по крокам розкажу, що потрібно для створення власного блогу та його налаштуванню і оптимізації.

Я не буду розповідати про те, як створити простенький та мало функціональний блог на безкоштовних платформах типу Блогпост та ЖЖ. Їх ви зможете створити за кілька хвилин і використовувати для популяризації та просування свого головного блогу. Я розгляну найпопулярнішу на сьогоднішній день платформу для блогів – WordPress. Але про це пізніше.

Давайте спочатку задумаємось для чого взагалі створювати свій блог. Багато людей роблять це для розваги, або тому що це модно. Я займаюсь блогінгом як хобі, та думаю з часом зайнятись ним на більш професійному рівні. Велика кількість людей перетворила блог у інструмент для заробляння грошей. Дехто створює власний блог для спілкування, інші для просування на ринок своєї продукції та послуг. Блог чудово підходить для різноманітних цілей.

Ви маєте визначитись із задачами, які ви ставите перед собою, при створенні блогу. Це і буде ваш перший крок до створення блогу. Перед тим, як витрачати гроші на домен і хостинг (про це згодом) візьміть звичайний аркуш паперу і напишіть речі, які ви любите більш за все і в яких ви добре розбираєтесь. Можна не лист паперу, а таблицю в Excel. Напишіть хоча б з 20-ть занять чи тем, які вам близькі до серця. Можливо ви професійний водій чи профі у ремонті авто. Або ж ви чудовий архітектор, чи просто захоплюєтесь мистецтвом. Можливо ви хочете краще розібратись у сайто-будуванні та зароблянні грошей у мережі інтернет. Підійде будь-яка тема, головне щоб вона вам подобалась. Можна сказати, що тематика блогу – це головне.

Із складеного списку оберіть 3-5 тем, які вам подобаються більше за інші і інтерес до них у вас не згасне навіть через кілька років. Обрали? Тоді вперед до Пошукових систем Яндекса та Google. Вводимо почергово назву вашої тематики і дивимося на ТОП видачі. Зверніть увагу на ТОП 10 сайтів, що видали пошукові системи. Перегляньте кожного з них. Придивіться до дизайну, структури. Подивіться на показники лічильників відвідуваності. На все те, що ви можете оцінити. Тобто робимо міні аудит можливих конкурентів у тематиці. Тим самим потрібно вибрати найменш конкуренту нішу із ваших тематик. Своє місце у цій ніші ви і повинні зайняти створивши власний тематичний блог. Читайте – про те чому варто створювати саме тематичні блоги?

Отож ви обрали найменш конкуренту тематику яка вам по душі і готові створити власний блог, аби ділитися із широкою аудиторію своїми думками, експериментами, уроками, поглядами на життя. Та я пропоную не гнати коней і спочатку обрати ключові слова і створити  семантичне ядро сайту. Це ті слова і фрази, по яким будуть знаходити ваш майбутній блог. Про це варто написати окрему статтю, але я  в 2-х словах спробую пояснити як це зробити:

Наприклад ви обрали тематику “нічне життя”. Тобто усі ваші пости будуть про нічні клуби, про те що робиться на вулицях міста вночі, про тих хто ночами не спить і так далі. Нам потрібно обрати кілька ключових фраз, по яким ми будемо просувати головну сторінку. Йдемо до статистики ключових запитів Яндексу і вводимо наступне “нічні клуби”. Цей сервіс видасть наступне:

(картинка клікабельна)

Можна побачити скільки разів у місяць через пошукову систему Яндекс шукають це словосполучення. “Нічні клуби” являється низькочастотним запитом, так як кількість запитів не перевищує навіть 1000 пошуків на місяць. Можна просувати блог цією фразую і попасти у ТОП видачі, лише за допомогою правильної внутрішньої оптимізації. Та в такому разі ви отримаєте мізерний трафік – людей, що будуть вас читати.

Інша річ, якщо ви вирішите просувати блог по високо частотним запитам. Наприклад у тематиці “нічне життя” буде важко просунутись за таким запитом як “сон”.

(картинка клікабельна)

У даному випадку, можна побачити синоніми запиту “сон”, та інші словосполучення, які шукали серфери переглянувши результат по запиту “сон”. Якраз зі слів у лівій колонці можна побудувати семантичне ядро майбутнього блогу. Але вибирайте лише ті ключові слова, по яким ви реально зможете попасти у ТОП. Не варто розраховувати на попадання у ТОП видачі ключового слова, яке шукають більше 20 тисяч разів на місяць маючи на руках бюджет на розкрутку блогу 10$. Ті сайти, що попали у ТОП видачі по високочастотним запитам вклали великі кошти у покупку посилань та оптимізацію власного контенту.

Я думаю, що з тематикою і ключовими словами ви визначились. Напевно тепер варто купити домен та хостинг. Але ні, ще не час. Спочатку потрібно навчитись правильно писати статті та пости, вірно їх заточувати під потрібні запити. Про це я вже писав у одному зі своїх постів – Як правильно оптимізувати статтю. Можливо пізніше я її доповню. Після прочитання цього посту спробуйте написати, хоча б одну статтю, оптимізовану під 2-3 ключових середньо частотних запити. Поки що це можна зробити у звичайному текстовому документі Word. Якщо маєте бажання, можете прислати статті мені. Я їх перегляну і дам свої рекомендації.

Не думайте, що я хочу змусити вас написати кілька статей і привласнити їх. Я намагаюсь вам пояснити, що перед створенням власного блогу, потрібно провести великий етап підготовки, де написання правильних статей є необхідно частиною. Якщо ви навчитесь правильно обирати тематику для майбутніх проектів і писати оптимізовані статті у великій кількості, тоді ви зможете без перешкод отримати цільових відвідувачів і запропонувати їм свої послуги чи товари, або думки та рекомендації, чи просто монетезувати увесь цей трафік. Все залежить від цілей, які ви поставили при створенні блогу.

На сьогодні достатньо інформації. Думаю згодом напишу другу частину, де детально розповім про купівлю доменного ім’я, та хостингу для вашого блогу. Якщо у вас є якісь запитання чи побажання до освітлення даної теми, чекаю на них у коментарях.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Привіт))). Не знаю на “ти” чи на “Ви” звертатись, гаразд на ВиWink. Цікава інформація, тількихочеться все таки прочитати звідки цей блог взяти?) Як його створити? Купити хост і домен – і все, пустий блог для роботи готовий. Я не інформатик, але мені б також хотілось таким чином заробляти.
Так ось і ще одне питання – оплата за хост і домен ведеться кожного місяця??? Дякую. З повагою Володя. Прохання відписати на мейлWink

Оплата за хост і домен ведеться раз на рік. але і можна на 2роки проплатити. це вже по власному бажанню. в середньому це 320грн на рік

вмію створювати сайт в HTML. що, де і як далі мені робити: купити хостинг, домен і розмістити рекламу?

Залишити коментар, або два до запису "Створюємо власний блог (Початок)"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette