• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Російський вчений: біооб’єктів, які впадуть на Землю разом з Фобос-Грунт, не становлять загрози

Любые объективы для ваших фотоаппаратов давно можно найти в интернете. Делайте качественные фото!

Біооб’єкти, що знаходяться на борту падаючої російської міжпланетної станції Фобос-Грунт, не становлять загрози для біосфери Землі. Про це повідомив заступник завідувача лабораторією російського Інституту медико-біологічних проблем (ІМБП) Володимир Сичов. “На борту апарата, що спускається станції Фобос-Грунт знаходиться три капсули з біооб’єктами – дві російські й одна американська. Усередині капсул знаходяться мікроорганізми і інші види живих організмів, що знаходяться в стані спокою, наприклад, насіння, ембріони ракоподібних, личинки комарів. Це звичайні земні форми життя, вони не патогенні “, – відзначив учений.

Сичов висловив переконання, що “пасажири” “Фобос-Грунт”, крім того, що самі по собі не становлять загрози для людини і біосфери Землі, ще і знаходяться в титанових капсулах, де ширина стінки – півтора міліметра, а кришка перед закриттям була оброблена герметиком. “Враховуючи, що титан не піддається корозії, навіть у разі падіння в океан біооб’єкти назавжди залишаться всередині капсул”, – сказав він.

Учений також повідомив, що капсули знаходяться в герметичному спусковому апараті, що призначалася для входу в земну атмосферу з другою космічною швидкістю після польоту до Марса. “Спусковий апарат, в тому вигляді, в якому він був перед стартом, в такому ж вигляді повернеться на Землю. Тобто біооб’єкти захищені подвійною стінкою”, – розповів учений.

У випадку падіння в океан через роки вода все ж може проникнути всередину апарату, що спускається, а потім всередину капсул, що вб’є все біооб’єкти, які залишаться живі до того моменту. “Через якийсь час біооб’єкти не зможуть бути реактивувати. Бактерії зможуть проіснувати в стані, що покоїться роки, ембріони ракоподібних – місяці, може бути роки. Але вони не зможуть прожити у водному середовищі, тим більше у них не вийде вибратися з капсул”, – повідомив Сичов.

Ця перша спроба російських вчених відправити в космос міжпланетний зонд за останні 15 років. Проект Фобос-Грунт обійшовся Росії в 5 млрд рублів. Коментуючи останні невдачі з російськими космічними апаратами, глава Роскосмосу Володимир Поповкін натякнув на те, що почастішали аварії які викликані стороннім втручанням.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Залишити коментар, або два до запису "Російський вчений: біооб’єктів, які впадуть на Землю разом з Фобос-Грунт, не становлять загрози"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette