• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Проект NEO Shield – космічний щит планети Земля

NEO Shield – це новий міжнародний проект, учасники якого будуть оцінювати загрозу Землі від наближаються до неї космічних об’єктів (, NEO) і шукати найкращі варіанти запобігання зіткнення з астероїдами і кометами, траєкторії яких перетинаються з орбітою Землі в одній точці.

Ініціатором створення даного проекту є Німецьке космічне агентство DLR, а учасниками проекту стануть всі європейські провідні країни, Росія і США. Основну частину фінансування робіт за проектом NEO Shield візьме на себе Європейський союз.

Учасниками проекту з боку промисловості стануть німецьке, британське і французьке відділення найбільшої європейської аерокосмічної компанії EADS Astrium. Так само посильну участь в цьому проекті візьме російський ФГУП Центральний науково-дослідний інститут машинобудування (ЦНДІМАШ), який є “правою” технічної рукою російського Федерального космічного агентства “Роскосмос”. Ці учасники будуть займатися розробкою технічних засобів і космічних апаратів, за допомогою яких потенційно небезпечні об’єкти будуть відхилені зі своєї траєкторії.

Протягом перших трьох років робіт в рамках програми NEO Shield буде зібрана і систематизована вся доступна інформація, що стосується космічних об’єктів NEO. “Ми повинні знати про астероїди практично все. Тільки тоді ми зможемо знайти ефективне рішення щодо відхилення його від курсу зіткнення з Землею” – пояснює керівник проекту професор Алан Харріс (Prof Alan Harris) з німецького агентства DLR.

Багато людей вважають, що загроза зіткнення космічних об’єктів з Землею є надуманою загрозою, але статистика, геологічна та інша наукова інформація стверджують зворотне. Приблизно раз на рік в атмосферу Землі входить астероїд, розміром з автомобіль, виробляючи чудово виглядає вогненна куля. Кожні 2000 років на Землю падає космічне тіло, розміром з футбольне поле, що викликає катастрофу і зміни локального масштабу. І кожні кілька мільйонів років Земля стикається з каменем, розміри якого вимірюються кілометрами. Таке зіткнення має глобальний вплив і катастрофічні наслідки.

Зараз за допомогою телескопів, в основному за допомогою телескопа Wise, виявлено дуже багато космічних тіл. Близько 90 відсотків з цих монстрів не представляють для Землі ніякої небезпеки, але решта 10 відсотків, а це близько 19500 об’єктів, вимагають їх ідентифікації, каталогізації і постійного спостереження за ними.

Так як же можна вплинути на рух небезпечного космічного об’єкта? Першим з реальних методів є “молоток”, космічний ударник. Едда завдання походить на місію НАСА Deep Impact 2005 року, на місію LCROSS 2009 року і на місію ЄКА Don​​Quijote, яка була запланована, але так і не була реалізована. Мається на увазі, що масивний космічний апарат зробить зіткнення з астероїдом або кометою. Невеликий імпульс від зіткнення трохи змінить траєкторію руху і змістить перехрестя прицілу астероїда від Землі.

Так само у вищезгаданих цілях пропонується використання гравітаційного тягача. Це має на увазі те, що космічний корабель, що володіє великою масою, підійде до астероїда або комети на максимально близьку безпечну відстань. Гравітаційне тяжіння між кораблем і об’єктом змусить об’єкт дуже повільно відхилитися від первісної траєкторії. А космічний корабель, що знаходиться на другому кінці гравітаційного каната зможе коригувати свою траєкторію протягом тривалого часу за допомогою іонних або плазмових двигунів. Однією з проблем даного виду рішення є те, що необхідно забезпечити працездатність систем космічного корабля і його двигунів протягом дуже і дуже тривалого часу, протягом декількох десятиліть. І це одна з технічних проблем, вирішення якої буде проводитися в рамках програми NEO Shield.

В обох сценаріях, величина впливу і чиниться їм ефекту дуже мала. Але, якщо до зіткнення ще цілі десятиліття часу, то і цих малих впливів буде достатньо для ефективного захисту нашої планети.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Залишити коментар, або два до запису "Проект NEO Shield – космічний щит планети Земля"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette