• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Мої експерименти з рекламою у Вконтакті

Так рідко став писати в блог, що аж лячно стало. Бачу і відвідувачів порідшало. Зі ста хостів спустився до 50-60. Само собою, немає нових цікавих публікацій, немає нових зацікавлених користувачів. Немає фідбеку, шарінгу, лайкінгу і іншої люб’язності від братів блогерів.

Вирішив розім’яти пальці та написати про мої “успіхи” у конвертації розважального трафіку. Передісторія:

Не так давно я взявся за створення та наповнення контентом нового розважального блогу http://hahashki.ru/ Не скажу, що успіхи мене радують, але позитивна тенденція є. Планую гребти лопатою трафік із соціалок. Але для цього потрібно мати численні групи у цих соціалках. Власне я створив їх, та почав наповнювати контентом та учасниками. Розкажу про групу у Вконтакті, бо саме нею зараз і займаюсь:

Ціль – набрати 10к+ учасників у групу Вконтакті. Бажано, щоб більшість не була ботами. І в результаті отримувати перепости цікавинок та хахашок і шалений трафік хоча б у 200 хостів на день із цієї групи. Плюс постійний ріст учасників. За рік набрати 1 млн. учасників і продавати рекламу у самій групі.

Так ось, я почав пропонувати друзям вступити у групу, але так я давно не бував Вконтакті, то відгукнулось близько 15 людей. Тоді я вирішив прикупити учасників через біржі та зробити завдання на САРі. В результаті вдалось за кілька сотень російських рублів нагнати близько 1к користувачів соціальної мережі. Правда дочекатися від них лайків чи перепостів майже не можливо, так як вони частіше за все відключають трансляцію у свій фід новин груп, у які масово вступають через такі біржі.

Ні, я поки що не розчарувався у трафіку із соціалок. Навпаки, вирішив перевірити на скільки він конвертабельний (Прикольно в мене виходить нові слова придумувати =)).

Власне це була передісторія до того моменту, як я вирішив купити рекламу у Вконтакті та конвертувати її. А конвертувати я вирішив у реєстрації у онлайн іграх. Чому в ігри? Та тому, що не так давно СРА CityAds запустила конкурс із дуже цінними призами і найпростішим способом отримати бали для участі у розіграші – це є реєстрації у іграх, які представленні у різних офферах.

Ну і взагалі ігри мабуть грають усі, тому здається рекламування їх має бути простою справою. Так само думав я, поки не почав тестувати рекламу у Вконтакті. Виявилось, аби запусти найпростішу рекламку із оплатою за покази, потрібно поповнити бюджет рекламодавця мінімум на 100 рублів. Я думав буду тестувати рекламні оголошення із меншим бюджетом. Аби щоб визначити вірну аудиторію та найкращий ctr для оголошення потрібно спустити чималу суму грошенят.

Чому я обрав саме оплату реклами за покази, а не за кліки. Та тому, що я правильно підібрати категорію людей для показу рекламного оголошення, то за ті самі гроші, що ви витратите на кліки, можна отримати на порядок більше переходів від показів реклами. Правда можна взагалі не отримати переходів, але таке життя. Дуже добре, що у Вконтакта можна налаштувати таргетинг не лише по країнам, містам і статтям, алей по віку і інтересам, та навіть по групам і статусам, що істотно скорочує кількість людей, яким буде показана реклама. Плюс нещодавно з’явилось нововведення, що обмежує покази реклами більше як 100 разів одній людині. Було б добре, якби і цей показник можна було зменшити.

Вся сіль в тому, що чим більше налаштувань у таргетингу ми робимо, точніше, чим більш-платоспроможну категорію для показу реклами ми обираємо, тим більшою буде ціна за 1к переглядів. Звісно український трафік коштує дешевше, ніж ру, тому я пробував працювати саме з ним, адже грати в онлайн ігри люблять усі.

За час тесту купівлі реклами Вконтакті я витратив всього на всього 600 рублів (20 баксів). Але зумів вивести для себе кілька простих правил:

– Рекламне оголошення має більший ctr, якщо картинка контрастна, або ж розміщена на білому фоні. Плюс потрібно правильно підбирати рекламні слова.

– Рекламну кампанію слід запускати у будні після 3-4 годин. Тоді найбільша вірогідність отримати велику кількість кліків, та реєстрацій.

– Щоб протестувати гру – варто зробити штук 5 різних оголошень і обрати найкраще по ctr, тоді братись до зачистки категорій.

– Дешевий трафік не значить хороший трафік. Дорогий трафік, теж не означає 100% попадання. Потрібно шукати золоту серединку по співвідношенню ціна – клікабельність.

– Не потрібно гарячкувати та відправляти оголошення відразу на модерацію. Краще подивитись на те, як воно буде виглядати на сторінці користувачів та по максимум зробити його цікавішим, аби збільшити привабливість та клікабельність.

– Не забуватись ставити ліміт на показ максимум 100 разів одному учаснику та ліміт на витрачання бюджету. Він може бути виставлений від 100 рублів. Повірте – цей мінімум розлітається менше як за хвилину. І якщо на вашому балансі будуть інші кошти, то вони вмить витратяться на прокрутку цього оголошення.

В принципі це той мінімум, що потрібно знати, аби почати тестувати свої оголошення у Вконтакті. Чесно кажучи, зливши 600 рублів, я сильно не натестувався, але зрозумів, що заробити таким способом можна доволі швидко, адже ви відразу бачите скільки реєстрацій отримано, після закінчення рекламної кампанії.

Так, адвертери з досвідом вказують на те, що кращий та більший заробіток не на реєстраціях, а за виплати, що надходять після досягнення гравцем певного рівня, або % з витраченим ним грошей у грі. Але тут мова йде вже зовсім про інші бюджети.

Ще один мінус конвертування такого трафіку – це час. Отримати зароблені грошики ви зможете через 2-4 тижні, або й довше. Тому клавши кілька тисяч, не думайте, що вони повернуться до вас завтра. Якби все було так просто, то менеджери по рекламі тих самих ігор, робили усе б самі.

— – —

Я уверен в том, что рано или поздно вам нужно будет пользоваться услугами таксистов. Прямо сейчас вы можете узнать сколько стоит такси лубянка, точнее сколько будет стоить вам такси от метро Лубянка до аэропорта или сколько будет стоить один км проезда по городу.

 

Опубліковано: 12.09.2012 22:37


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Багато написав. але скажи яке ратіо було з тих 20 баксів? Скільки кліків, скільки реєстрацій?

Справа в тому, що спочатку лив на оффери, де платят % з витрат гравців. Там нічого не заробив. Потім почав лити на реги і загалом отримав 100 руб. з 300-т руб. Тобто у невеличкому мінусі, але вже з досвідом =)

Ось скрін однієї кампанії:
http://clip2net.com/s/2ik6K

Так и не понял почему ты выбрал оплату за показы. Можешь объяснить по пунктам?

Заметил, что при оплате за переходы размер изображения которое можно загрузить 90*65, а при оплате за показы – 90*120, у всех так?

Почитал фак вконтакте, все понял. Вопросо по поводу выбора открыт

Знову неуважно читав:
“Та тому, що якщо правильно підібрати категорію людей для показу рекламного оголошення, то за ті самі гроші, що ви витратите на кліки, можна отримати на порядок більше переходів від показів реклами.”

Ну прикинь: Один клік від 3-5 руб, а за 1000 показів 50-90 коп. Що дешевше? Особливо якщо вийти на хороший ctr.
Головна задача – отримати ці кліки з показів. Тут головне правильний таргетинг та класне оголошення. Але не всі оголошення проходять модерацію, далеко не всі.

Для меня социал медиа пока темный лес. Как-то пытался траф сливать с вконтакта на финансовые офферы. Как пишет автор, профукал денег – набрался опыта. А когда попытался еще раз – потерпел неудачу. Поменяли правила и я просто не смог прорекламиться снова. Забил пока на ВК.

А не до теми. Настав час ресурс з тисячним трафіком спробувати продати як майданчик для рекламної агенції. І ще, може на 30 вересня на дружню блогівку завітаєшQuestion http://bloggers.lviv.pro = а ще там зареєструватися можна і навчити, і знайти помічників, і навчитися Smile

Навіщо продавати ресурси, що приносять прибуток?

Нажаль на блогівку не зможу приїхати. У мене малечі 7.5 місяців. Поки що потребує моєї уваги стільки ж, як і від мами.

Не продавати їм весь сайт, а місце під рекламу на ньомуSmile А дітей таки треба бавити Smile

А як називається система, де ти закупляв людей в групу? Бо я подібне робив через socialtools.

Брав більшість тут.

Переходы хоть есть из группы на сайт? и сколько?

Дуже мало. Тут графік.

Але й новин нових майже не додавав, хоча планувалось по 5 штук на день.

Вітаю. Прошу дати пораду з чого почати, якщо я хочу запустити рекламну кампанію в контакті для курсів англійської в Києві http://comspace.com.ua/? Зараз окрім удосконалення сайту хочеться і в контакті розвинутися. Хочу запустити акцію з можливістю вчитися на наших курсах місяць за 250грн (12,5грн/год). Який краще текст винести на оголошення? Де саме налаштовувати рекламні параметри? Це на сайті вк чи є щось окреме? І підскажіть як можна зробити так щоби в мене в групі було своє окреме меню дизайнерське? Чи це реально зробити самотужки , чи для цього потрібно залучати спеціалістів? Якщо останнє, то кого можете порадити щоби якісно та не дорого?). Буду дуже вдячна за поради, додаткову інформацію!

Залишити коментар, або два до запису "Мої експерименти з рекламою у Вконтакті"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette