• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Копірайт vs Рерайт

День добрий, дорогі читачі. Сьогоднішній пост я вирішив присвятити порівнянню двох видів отримання контенту. А саме копірайтингу та рерайтингу. Я розтлумачу, що саме означають ці слова, розкажу про ціни на ринку купівлі унікального тексту. А також наведу плюси та мінуси кожного з виду здобуття унікального та не зовсім контенту. Можливу зачеплю тему копіпасту та розвію один міф. Поїхали:

Я пишу про копірайтинг і рерайтинг не просто так, а тому що сам ним займаюсь. У інтернеті не так легко заробити на продажі посилань чи контекстній рекламі. Для цього потрібно вкласти чимало часу, коштів і життєвих сил, а прибуток рахувати не раніше ніж за 4-6 місяців. Та коли гроші потрібні негайно, можна зайнятись написанням текстів під замовлення. В принципі, це під силу кожному, хто добре вчився у школі, має гарну фантазію і вміє більш-менш швидко друкувати.

Давайте спочатку визначимось, що ж таке копіратинг і рерайтинг і кому він потрібен.

Копірайт – це не просто текст для якогось друкованого видання в оффлайні. Це не текст для газети чи журналу, це дещо інше. Текст, що створюється копірайтером (людина що пише тексти), повинен бути розділений абзацами і легко сприйматись для читання. Адже користувачі інтернету читають вибірково і проглядають лише перші абзаци, або словосполучення, що їх цікавлять. Копірайтер чимось схожий на журналіста, але в той же час має багато відмінностей. Контент створений для інтернет ресурсів повинен бути насичений ключовими фразами, по яким цей текст має попасти у пошукові системи. Ну в принципі це більше відноситься до SEO-текстів, але зазвичай замовник просить писати статті з використанням зазначених ключів.

Отже, копірайтинг – це ніщо інше, як написання авторського унікального тесту на різні тематики. До речі від тематики копірайту, дуже сильно залежить його ціна. Наприклад тексти розважальної теми ціняться дешевше, а от високоінтелектуальні тематики, які вимагають глибоких знань у тій чи інший сфері оцінюються в рази дорожче. Не кожен зможе писати про фармацевтичний ринок чи про ремонт автомобілів на професійному рівні.

Плюсами копірайтингового тексту являється його 100% унікальність, а це значить, що сайт на якому будуть розміщуватись такі статті буде дуже класно виглядати у очах не тільки людей, а й роботів пошукових систем. Саме унікальність допомагає попасти у індекс ПС і вийти в ТОП видачі без особливих затрат на купівлю посилань.

Великим мінусом є вартість хорошого копірайтерського тексту. Зазвичай хороший копірайтер бере, як мінімум 2$ за 1000 знаків. І це при великих обсягах роботи. Буває значно дорожче. Все залежить від репутації копірайтера і його знань. Тобто для пересічного вебмайстра унікальна стаття на 4-5 тис. символів буде коштувати як мінімум 10$. Хтось скаже багато, хтось скаже дрібниця. Але саме такими грошиками можна пробити дорогу у світле майбутнє для своїх СДЛ (сайти для людей).

Що ж таке рерайт і з чим його їдять? Question

Рерайт – це переписування тексту іншими словами, але не змінюючи його суті. Приклади я наводив у статті “Як заробити гроші“. Але для тих, хто лінується перейти по посилання, наведу ще один приклад.

Ось наприклад таке речення:

Сашко хотів заробити 20 доларів в день написанням унікальних текстів, та на це йшло дуже багато часу, тому він став заробляти на партнерських програмах.

Ось що можна отримати після рерайту:

Партнерські програми стали альтернативою заробітку у інтернеті для Сашка, раніше він займався копірайтингом, яким він планував заробляти 20$ на добу.

Я думаю ви вловили основну думку. Тепер хочу сказати за ціну на рерайт: Вона значно дешевша за копірайт, приблизно у 2-3 рази. Це зумовлено тим, що рерайт не дає 100% унікальності контенту. Зазвичай хороший рерайт може вийти на рівень 75-85% унікальності тексту. За хороший рерайт статей вебмайстри готові платити від 10 центів, до 1$ за 1000 знаків. Цінова політика тут дуже цікава, тому що є велика конкуренція у цьому сегменті заробітку. Фактично кожен зможе рерайтити тексти, будь-якої тематики. Головне, щоб на плечах була світла голова.

Отже, плюсом рерайтингу є його дешевизна. Для вебмайстра з обмеженим бюджетом, що вирішив наповнити свій портал цікавими новинами та статтями, рерайт буде найкращим вибором. Хоча іноді потрібно буде вставляти чистий та унікальний копірайт. Та все ж основною статтею його витратбуде рерайт.

Тепер порівняємо доцільність копірайту для оптимізатора-вебмайстра та людини, яка хоче заробити на продажі своїх текстів:

Для копірайтера однозначне буде краще продавати свої оригінальні статті, адже ціна на них у рази вища за рерайт. Хоча з копірайтом і доводиться возитися довше, та все ж він на багато прибутковіший за переписування текстів.

Можна братись і за рерайт, якщо немає багато роботи. Хтось скаже, що таким методом ви багато не заробите, але при великому бажанні і постійному вдосконаленні можна і на рерайті отримувати непоганий прибуток.

Що ж до вебмайстра, то я вважаю, що кращим для нього буде купівля рерайту. Він може зекономити непогані кошти, на які можна купити хороші посилання, для просування тієї ж рерайтної статті. Копірайтинг теж потрібен оптимізатору, але лише для дійсно хороших СДЛ. Якщо ви ще досі не знаєте що таке СДЛ, почитайте мою статтю “MFA, MFS, СДЛ, ГБ – що це за абревіатури?“.

Для мене у боротьбі Копірайт vs Рерайт переміг Рерайт. А ви в коментарях залиште свою думку.

Як я і обіцяв у кінці посту маленький міф: Усі вважають, що пошукові системи однозначно банять та викидають зі свого індексу сайти, на яких присутній копіпаст (крадений, скопійований текст). Так ось – це міф. На одному моєму сайті немає нічого, крім копіпасту і він живе вже  не перший рік. Ніяких санкцій від ПС він не отримав. Я не стверджую, що це стосується усіх сайтів. Комусь може і не посміхнутись така вдача. Та доводом того, що копіпаст житиме вічно є той самий твіттер. Де копіпастом можна назвати будь-який ретвіт. Також чудовим показником являються сайти новин, на яких кожна друга новина являється “краденою”.

Отож, дорогий вебмайстер, якщо ти вирішиш зекономити можеш копіпастити скільки завгодно. тільки не забудь поставити посилання на першоджерело Dazed

P.S. Ви захочете запитати про біржі контенту. Можете цього не робити, для цього якраз і існують пошукові системи, які дадуть вам потрібні відповіді. А я не хочу смітити у пості вихідними посиланнями.

На десерт відео кліп. Я згадав ті часи, коли тащився від цього кліпу. На той час я й сам постійно зависав у нічних клубах, а потім ще кілька днів скакав як шалений. Насолоджуйтесь:

— Постовий —

Якщо ви збираєтесь у Львів на вихідні – не забудьте заглянути на блог про відпочинок у Львові. Тут ви знайдете все необхідне для вікенду у цьому прекрасному місті.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Дуже класний сайт! З дуже корисною інформацією!!
Так тримати !!

дякую – цікаво і корисно

Хлопці привіт! Хочу спробувати “Копірайт” – куда звернутися ?

Привіт. Хочу спробувати “копірайт”-куди звернутися ?

Залишити коментар, або два до запису "Копірайт vs Рерайт"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette