• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Коментарі – їх багато не буває!

Привіт, товариші! Вирішив написати новий пост на таку актуальну тему, як коментарі у блозі. Хочу поміркувати над їх важливістю, та над тим, якими методами та способами можна збільшити кількість коментарів. Адже блог без коментарів, як риба без води. Поїхали:

Чому я вважаю що коментарі така важлива тема у блогосфері? Та тому що жоден блог, автор якого пише для людей, не може бути повноцінним без коментаторів, що хвалять, доповнюють, або виказують своє негативне ставлення до написаного. Адже блог повинен створюватись для спілкування. А яке може бути спілкування без зворотнього зв’язку? Та власне, що може бути простішим для користувача, ніж після прочитання посту написати своє запитання чи зауваження? Звісно коментарі.

Отож, можна з впевненістю сказати, що коментування ні в якому разі не можна видаляти з блогу. Але потрібно зробити, так щоб відвідувачі могли легко та невимушено коментувати ваші записи та замітки. Постаратись змінити шаблон блогу так, аби у коментатора не виникло незручностей з каптчею (код перевірки для антиспаму), та вводом імені чи поштової адреси. Що для цього потрібно зробити:

Поставити плагін для каптчі з картинками. Такі плагіни гарно виглядають і для коментатора не буде великим навантаженням обрати правильну картинку, аби перевернути 2-3 картинки, що стоятимуть догори дригом.

Або ж використати плагін, що не дозволяє користувачу надіслати свій коментар не поставивши галочку у відміченому місці.

Користуючись цими простими прийомами, вам не потрібно буде встановлювати каптчу, що відлякує більшість коментаторів. Ви тільки уявіть, як важко кілька разів перемикатись з рідної мови на буржуйську, аби підтвердити, що ви не робот.

Але навіть ці маніпуляції не захистять вас від спаму. Крім справжніх читачів, та пошановувачів вашого контенту, знайдуться сотні ботів та просто спамерів, які лише хочуть отримати кілька халявних посилань з вашого блогу. Вони це намагаються зробити будь-якими доступними способами: Від програм спамерів, до ручного спаму. Посилання у коментарях проставляються усюди – починаючи від імені коментатора, до прихованих посилань у самому коментарі.

Боротися зі спапом я пропоную наступними методами:

  • Перше – це набір плагінів для антиспаму, або хоча б один.

Я використовую найпоширеніший, який зазвичай уже укомплектований в WordPress – це Askimet. Він щоденно захищає мої блоги від сотень і тисяч спомових коментарів. Навіть не знаю, що б я без нього робив.

  • Друге – Ручне модерування коментарів.

Оскільки справжніх коментарів зазвичай не так багато, я стараюсь модерувати свої блоги власноруч і видаляти навіть із справжніх коментарів прихованні або нетематичні посилання.

  • Третє – видалення стрічки “Сайт” із коду теми.

На кількох із своїх блогів я так і зробив. Це зменшило навантаження з боку спамерів у рази, але все одно дуже часто доводиться фільтрувати нетематичні коментарі з комерційними посиланнями.

Давайте тепер подумаємо над тим, якими методами можна збільшити кількість коментарів:

В перші дні, або навіть тижні на новоствореному блозі дуже рідко можна побачити коментарі відвідувачів. Це не тому, що контент не цікавий, або невдале комюніті, це через те, що на блозі немає трафіку. Якщо не було анонсу створення блогу, та ніякої реклами щодо майбутнього порталу, то наврядчи на блозі одразу з’явиться якась аудиторія. Наприклад я чекав свого першого коментаря кілька днів.

В цьому випадку можна побажати лише терпіння. Але кращим варіантом стане коментування блогів вашої тематики. Повірте коментування чужих блогів дуже хороша справа. Окрім переходів на ваш ресурс, ви зможете отримати не тільки коментарі до своїх записів, а можливо і потенційних рідерів оновлень вашого блогу.

Також хорошим джерелом отримання коментарів є форуми та соціальні мережі. Ви можете про-анонсувати свій пост у відповідній гілці форуму чи соціальній мережі. Звідти ви отримаєте тематичний трафік, який можливо трансформується у постійних відвідувачів.

Але перед тим, як йти коментувати чужі блоги, та різноманітні форуми – підготуйте власний блог до навали коментаторів. Зробіть його якомога привабливішим для користувача. Після прочитання посту серфер повинен захотіти залишити коментар. Не важливо яким він буде – позитивний чи з присмаком критики, головне що він стане продовженням посту.

Що я роблю для збільшення коментарів на своїх блогах:

Встановлюю плагіни для коментування. Про деякі плагіни я уже писав раніше. Тому повторюватись не буду.Скажу лише, що дуже гарно працює плагін, що допомагає виводити активних коментаторів у сайдбар (Show Top Commentators), та плагін, що дає можливість користувачам підписатись на нові коментарі до окремо взятого посту (Subscribe To Comments).

Я намагаюсь зробити коментування якомога простішим для користувача, тому я забрав усі каптчі, а залишив лише ручне модерування. Спаму немає, а якщо і буває, то  я його швиденько чищу.

Також я намагаюсь у кожному пості заохотити читачів до коментування. Роблю це різноманітними способами. Найпростіший – це задати запитання у кінці посту. Або ж робити сам пост таким, який пропонує висловити свою думку по якомусь питанню, наприклад сервісу чи події.

Такими не складними, але важливими діями я намагаюсь збільшити коментування своїх дописів, адже знаю, що коментарі є дуже важливими для життя блогу і самоствердження його автора.

А що робити Ви, аби спонукати своїх читачів, щоб вони залишили коментар до записів?

Хоча я обіцяв, що у блозі не буде політики, але не втримався. Тому на сьогоднішній десерт відео про нашего улюбленого лідера та владику всія України (надіюсь не надовго).

— Постовий —

Спочатку я не повірив у те, що хтось може безкоштовно підкинути мені фоловерів у twitteri. Але залишивши всього один коментар, я відчув приріст у 50-60 нових людей. Хоча акція закінчилась, ви також можете спробувати щастя.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Хех, везе Вам, що Вас не спамлять при відсутності капчі( Мій же блог судячи по всьому вже за місяць існування внесли в якусь базу, і в результаті без капчі мав по 500-700 спам-коментарів в день( І навіть не дивлячись на те, що тоді на блозі стояла премодерація, більша частина коментів всеодно проривалась на волю рекламуючи то секас з дельфінами то ше якусь ахінею… зараз стоїть капча і впринципі не жаліюсь, є матеріали де до 30-40 коментарів, і в день 2-3 коментарі маю обов’язково (справді приємно коли матеріал коментують…)
І питання не зовсім по темі, але що за плагін дозволяє розмістити форму зі смайликами знизу?

Коментарі то є дуже добре, адже, якщо тема не розкрита добре, то коментарі власне і доповнюють статтю.
Стрічку сайт, думаю, не варто видаляти і тримати її варто без тегів noindex. Адже коментуючи, люди отримують бек на свій сайт і це є певною подякою коментатору. Хоча тут думки розходяться. Якщо хороший коментар, то моя думка має місце. Але переважно робочі беки ведуть до великої к-ті коментів неглибокого змісту, або взагалі брєдових. В мене ссилки робочі, але лише для нормальних коментів. А всякі нісенітниці я фільтрую вручну. На це йде трохи часу, але інакшого виходу не бачу. Блогів є десяток своїх. Тематичних коментів насправді дуже мало.

Хорошим стимулом коментувати буде якісна та цікава і поруч актуальна стаття.

Стосовно плагінів для коментування і відсіювання спаму – я обрав Діскус.
Наскрізна реєстрація в системі дозволяє коментувати багато блогів без введення логіну.
До Діскуса, до речі, можна і Аксімет прикрутити.

А на рахунок самих коментарів – варто просто наповнювати свій блог цікавими дописами, коментатори підтягнуться ))
І не забувати про те що літо – ну дуже лінивий сезон, влітку навіть на живих і активних форумах падає кількість дописів (це з власного досвіду).

До речі, оскільки мій блог, до прикладу, присвячений одній тематиці, я наразі займаюся наповненням – а через деякий час, коли буде хоча б десяток тематичних постів – буду думати над тим, як затягнути на блог відвідувачів і коментаторів.
Можливо навіть якимось з видів реклами свого блогу.

2 Арій:
По-перше: дякую, що читаєте мій блог. Я бачу регулярні переходи з вашого ресурсу. Дуже приємно. High Five!

По-друге: В мене також багато спаму (в день більше 100, на деяких проектах і більше 200-т), але всі вони відсіюються Аскіметом. І дуже рідко буває, що справжній коментар попадає до списку спаму.

Про смайлики я вже писав – ось лінк http://akhe.info/pershe-opytuvannya-ta-onovlennya-na-blozi/
Tango Smileys Extended

2 Максим:
Я спочатку хотів зробити лінки коментаторів відкритими для індексування, але для зменшення вихідних посилань, роблю їх внутрішніми. Я вважаю, що коментатори не повинні писати аби що, аби лише отримати зворотнє посилання.

2 asenyk:
Ну Діскус, то така штука… DOH! Не знаю, я просто чомусь його не люблю. Можливо, пізніше і займусь ним, але зараз він мені не до вподоби.

А що ви скажете з приводу коментарів у вигляді гілок? Я чомусь теж не дуже люблю такий вид коментування. Особливо в такому вигляді, який він є у ЖЖ. Hypnotized

знайома фігня щодо коментаторів.
Зазвичай це тимчасов (за умов що всі умови для кометування існують)

ЗІ коментуйте і мій блог Smile

Ті гілки – зло, особливо якщо вони автоматом згортаються.

Суб’єктивна думка )))

Як на мене до деревовидні коментарі краще. Я їх зробив що відповіді йдуть в прямокутнику внутрішньому, внутрішність означає відповідь на зовнішній. Таке вкладення є багаторазовим.
http://akhe.info/out.php?link=http://paschenko.org.ua/vodyana_tehnika/stantsiya-avtomatychnoho-vodopostachannya-hidrofor-nasos-avtomat.html

підтримую гілки. Вони спрощують сприйняття інформації, особливо якщо правильно побудовані.

ЗІ. тоже суб’єктивна думка )

рекомендую Akismet. каптчі нема.
а важливість коментарів – важлива дійсно обґрунтована думка про статтю, а “пєрвонахи” нікому не треба.

Залишити коментар, або два до запису "Коментарі – їх багато не буває!"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette