• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Кіберзлочинці вивели з ладу систему водопостачання в Іллінойсі

Як стверджує видання The Washington Post, аварія в системі водопостачання в Іллінойсі – перший випадок порушення водопостачання, зв’язку або відсутності електрики в результаті хакерської атаки. Управління інформаційної безпеки штату Іллінойс з’ясувало, що причиною порушення водопостачання став злом мереж водоканалу в Спрінгфілді. Кіберзлочинці, з’ясувавши паролі і логіни користувачів, вивели з ладу один з гідронасосів шляхом багаторазових повторень циклу «включення-виключення». Якщо вірити результатам дослідження, хакери отримали доступ до мережі ще кілька місяців тому.

Цікаво, що атаки проводилися з російських IP, причому простежити джерело атаки вельми непросто – хакери використовують довгий ланцюжок підставних адрес, що перешкоджають їх відстеження. Як вважають фахівці МО і ФБР США, робити якісь висновки рано – потрібно зібрати додаткові дані. Директор дослідницького департаменту McAfee Дейв Маркус стверджує, що ключові ПК технологічної інфраструктури Америки дуже вразливі для атак – користувачі цих машин абсолютно не готові до кібер-атак.

Треба сказати, що керівництво країни стурбоване зростанням небезпеки хакерських атак по відношенню до технологічної інфраструктури країни. Справа в тому, що останнім часом спостерігається зростання зловредів, які не виявляються антивірусним ПЗ. Яскравий приклад докладних програм – троянська програма Stuxnet. Цей вірус зумів порушити процес збагачення урану в іранській ядерній енергетиці. Проблема виявлення цього вірусу полягає в тому, що він не видаляє дані і не пошкоджує їх. Формуючи фіктивні звіти про роботу системи, Stuxnet залишається непоміченим антивірусними системами.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Залишити коментар, або два до запису "Кіберзлочинці вивели з ладу систему водопостачання в Іллінойсі"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette