• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Інтерв’ю з Яною Смакулою, власницею блогу – Зроби Сам(а)

Сьогодні я хочу опублікувати інтерв’ю з Яною Смакулою, власницею блогу – Зроби Сам(а), яке планував провести ще місяць назад, але все ніяк не міг добрати правильних запитань та знайти вільний час. Тим не менш розмова відбулась і всім, хто хоче ближче познайомитись з Яною пропоную до читання це інтерв’ю.

Привіт, Яна. Як давно ти займаєшся хендмейдом (рукоділлям) і хто тебе на це підштовхнув?

Привіт
Хендмейдом займаюсь не так давно, напевно, 2 роки. Так щоб серйозно то трохи більше року. Підштовхнули мене на це англомовні блоги про рукоділля.

Що тобі подобається робити найбільше – листівки, вишивку, іграшки..?

Я практично не вишиваю, хоча в принципі люблю, іграшок, як таких не робила ніколи. А от листівки та альбоми – саме те.

Скільки часу в тебе йде на виготовлення якогось хендмейду?

Усе залежить від виробу. Якщо це листівка то година – дві, три. Якщо альбом то тиждень, а може і два. Взагалі все залежить від настрою та натхнення. Бувають дуже продуктивні дні, коли за дві години у мене виходить зробити серію листівок.

Як прийшла думка створити сайт про рукоділля? Чому саме блог і чому
вордпресс?

На момент створення Зроби Сам(А) у мене вже був особистий блог в якому я не хотіла змішувати статті про особисте життя з рукоділлям. Хотілося створити окремий тематичний блог. Чому блог? – тому що з ним набагато легше ніж з будь-яким сайтом та й на той час блоги були новою “фішкою”. Спочатку блог існував на Блогспоті, але мені не сподобалась адміністративна частина і функціонал тому я вирішила “переїхати” на Вордпрес.

Твій блог має велику популярність. Розкажи рецепт успіху.

Напевно варто зазначити, що блог не новий – йому більше 2-х років і його можна віднести до категорії блогів, які розвивалися завдяки унікальному контенту. Все починалося з одного запису на тиждень, далі я спробувала писати тричі на тиждень. Постійно кількість статей зростала і на даний момент виходить 6 записів на тиждень, у цьому мені тепер допомагають ще три співавтори.

Ти займалась створенням та розкруткую блогу сама чи була стороння допомога?

Все, що стосується ведення та розкрутки блогу я донедавна робила самостійно. З березня у нас з’явилася команда авторів.
Розкруткою, як такою, я практично не займалася. Весь секрет – постійний, унікальний, якісний контент. На початках ще була спроба створити групу Вконтакті, ця група і досі існує, налічує близько 4 тисяч учасників, але через брак часу вона “закинута”.

Як ти обрала саме цей шаблон?  Які використовуєш плагіни? Займалась
оптимізацією? Купувала рекламу?

З шаблонами була довга історія поки я не зрозуміла, що змінювати їх постійно не варто оскільки це певним чином відлякує читачів. Цей шаблон мені здався найбільш оптимальним, тому що головна сторінка дещо схожа на зміст журналу. Тоді ще Вордпрес не мав вбудованої функції Thumbnails, а в цьому шаблоні їх можна було не складно добавити до статті. Та і дизайн досить нічого. Серед плагінів – стандартні: Akismet, All in One SEO Pack, FeedBurner FeedSmith, WordPress.com Stats разом із WP Google Analytics та Subscribe To Comments. Також користуюся flickrRSS для відображення останніх фото з мого акаунту на flickr у футері блогу та Max Banner Ads для реклами окремих постів чи категорій блогу.
Оптимізацією, як такою, не займалася, Вордпрес, як на мене, і так досить оптимізований. Використовую лише додатково плагін
All in One SEO Pack.
Рекламу ніколи не купувала, по правді кажучи навіть не знаю де можна купити цільовий трафік для блогу такої тематики.

Чи задоволення ти заробітком з блогу та магазину, який прикріплений до блогу?

Блог на даний момент не є комерційним проектом, був час коли я продавала з нього постові. На даний момент блог це головний маркетинговий інструмент магазину. Магазин засновувався для розвитку мого хобі. Заробітком я задоволена, адже він мені дозволяє витрачати більше коштів на матеріали для хендмейду.

Які плани розвитку? Про що мрієш для себе та для блогу?

Серед останніх планів було залучення команди авторів, що власне ми і зробили в березні. Також планую зробити блог багатомовним (англомовний), щоб його вільно могла читати більша аудиторія. Є певні ідеї, щодо проведення конкурсів на постійній основі (але я ще зважую всі плюси та мінуси). І було б непогано відкрити скрап-гурток.

Особисто я мрію побачити Китайську стіну Smile а для блогу – 10 тисяч відвідувачів на день  Big Smile)

Не хотіла б колись створити реальний магазин чи зробити якусь
виставку в офлайні?

Реальний магазин, поки, немає змісту відкривати. А щодо виставок то власне на початку травня ми організовуємо Скрап Зліт у Карпатах.

Чому у магазині не продаєш готової продукції? (Можливо я не догледів)

Готову продукцію у магазині не продаю з двох причин – це магазин не для готової продукції, а власне для матеріалів для виготовлення листівок, відповідно аудиторія магазину трішки не та, щоб купувати готові речі. Клієнти у магазині шукають інструменти і матеріали щоб робити щось власноруч, не думаю що готові листівки їх зацікавлять. Та й усе що я роблю – я роблю у своє задоволення, а не з метою продати і заробити.

Дякую за час, витрачений на інтерв’ю. Якщо хочеш щось додати, прошу.

Дякую за запрошення, мені було дуже приємно.

Побажай щось читачам твого інтерв’ю. Дай якісь настанови..

Читачам блогу можу побажати встановлювати для себе цілі і досягати їх. Як каже одне дуже хороше прислів’я – if it is to be – it is up to me.


Отож робимо висновки: Щоб чогось досягнути у блогінгу та просуванню своїх здібностей і товару у великі маси потрібно терпіння та постійний унікальний та корисний читачеві контент. На прикладі Яни ми бачимо як можна добитися успіху, йдучи до своєї цілі. Бажаю і вам досягати омріяних вершин. Ще раз дякую Яні за час витрачений на інтерв’ю. А хто хоче детальніше взнати про Яна заходьте на її сторінку.

Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Моя дружина замовляла там матеріали для скрап букінгу Smile

Залишити коментар, або два до запису "Інтерв’ю з Яною Смакулою, власницею блогу – Зроби Сам(а)"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette