• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Інтерв’ю з Степаном Танасійчуком — веб-розробником з Хмельницького

Привіт, дорогі читачі. Як я і обіцяв, до вашої уваги довгоочікуване інтерв’ю. Сьогодні у нас в гостях Степан Танасійчук. Людина, яка чудово знається на програмуванні та має безпосереднє відношення до створення успішного і популярного українського кулінарного ресурсу http://cookorama.net/, який потрапив у ТОП50 сайтів створених на платформі LiveStreet.

– Привіт, Степане. Радий, що ти погодився дати невеличке інтерв’ю для мого блогу. Для початку розкажи про себе та про деякі твої досягнення.

– Привіт, я народився і живу в місті Хмельницькому. Закінчив Хмельницький політехнічний коледж за спеціальністю “Комп’ютерні системи та мережі”, після чого вступив до Національного університету “Львівська політехніка”.

Під час навчання в НУ “ЛП” працював в веб-студії “Комплекс” (зараз reklama.lviv.ua). До кола моїх обов’язків входило веб-програмування та частково SEO. За час роботи розробив систему обміну лінками для внутрішнього використання, працював над банерообмінною мережею banner.lviv.ua та іншими проектами студії.

Наприкінці 2006-го року в мене з’явився перший власний сайт wallpaper.in.ua, який присвячений шпалерам для робочого столу. Також було бажання створити ще кілька проектів, але постійно не вистачало вільного часу, то ж я вирішив звільнитися і займатися власними проектами. Паралельно довелось підробляти фрілансером. За кілька років я напрацював гарне портфоліо (мій профіль на free-lance.ru) і отримав кілька постійних замовників. Лафа закінчилась десь в січні-лютому 2009-го, коли криза дісталася до фрілансу і роботи стало мало, або платили за неї набагато менше ніж раніше. Тож наступні півроку я перебивався випадковими підробітками, а восени, коли на ринку почалось пожвавлення, ризикнув і вклав кошти у власну веб-студію, яку зараз і розвиваю.

– Яке зараз твоє офіційне місце роботи? Чи подобається воно тобі?

– Зараз я фізична особа підприємець. Поки що все влаштовує, не буду ж я сам на себе скаржитись Smile.

– Як ти відпочиваєш від роботи? Чим займаєшся у вільний час? Маєш якесь хобі чи захоплення?

– У вільний час я працюю Smile. Розробка сайтів це в мене і хобі і робота. Дуже важливо отримувати задоволення від роботи, а ще краще коли така робота приносить зиск.

Взагалі люблю подорожувати мальовничими куточками країни, читати книги і бавитись в комп’ютерні ігри.

Влітку намагаюсь вирватись в Крим, щоб побачити море, а зимою в Карпати — покататись на лижах.

– Які останні книги прочитав, та яка найулюбленіша? Які ігри у фаворитах?

– Нещодавно прочитав “Анклавы” Вадима Панова і “Сумерки” Дмитра Глуховського, а більш за все мені подобається “A Song of Ice and Fire” Джорджа Мартіна. В іграх перевагу надаю RPG, стратегіям, квестам і шутерам.

Свого часу був затятим геймером, писав статті в журнал “Мой игровой компьютер” і мріяв працювати в GameDev’і. Власне веб-програмуванням почав займатись коли допомагав локалізовувати браузерну гру “Legend of Green Dragon”, яка в нас відома як “Сказ о Змие Горыныче”. Потім загорівся ідеєю написати “Сказ о Змие Горыныче 2″ і почав це все переписувати з нуля, але з часом зрозумів, що моїх знань замало. Зате отримав безцінний досвід і потоваришував з Андрієм Мануйленком.

– Як виникла ідея створення свого блогу та власне вашого успішного проекту Кукорами?

– Я хотів створити особистий сайт, щоб ділитись професійним досвідом та інформацією про своє життя з іншими. Найкраще це вписувалось в формат блоґу. Весь процес запуску зайняв десь два-три дні (переробляв шаблон, пробував різні плагіни). Десь через місяць я дізнався про українську блоґосферу і познайомився з багатьма цікавими людьми.

Про те з чого починалася Кукорама є окремий запис “Кукорама. Як це було?“. Давай я краще розповім, чого ми досягнули:

З моменту запуску на Кукорамі опубліковано біля 1200 авторських рецептів. Зараз завершується робота над двомовністю (перекладено понад 1000 рецептів), тобто найближчим часом всі рецепти будуть доступні і російською і українською (в планах додати англійську мову). Після цього будемо працювати над новим типом запису “рецепт”, який міститиме багато додаткової інформації, що актуальна для користувачів: час приготування, рівень складності, кухня і т.д.

Весь список нереалізованих ідей складає ~100 завдань, частину з яких нам надсилають безпосередньо користувачі сайту. Власне Кукорама стала такою як ви її бачите завдячуючи нашим користувачам, які наповнюють її авторськими рецептами, спілкуються. Ми віримо, що якщо гарно реалізуємо хоча б половину запланованого, то Кукорама стане кулінарним ресурсом світового рівня Smile.

– Вітаю тебе з відкриттям нового інтернет магазину. Які плани розвитку і на що розраховуєш отримати від цього проекту?

– Дякую. Планую вийти на чільне місце по торгівлі цифровою технікою в Хмельницькому регіоні, а згодом відкрити представництва в інших обласних центрах України. Від цього проекту я хочу отримати насамперед досвід і нові знання, а в перспективі — стабільний прибуток для розвитку інших ідей та задумів.

– Ти працюєш самотужки, чи у тебе є партнер, або команда?

– Кукорамою займаємось разом з Андрієм Мануйленком. В інших проектах задіяно колектив моєї веб-студії stfalcon.com. Разом з Андрієм плануємо зробити ще кілька тематичних проектів, які, маю надію, не залишать UAнет байдужим.

– Плануєш колись перейти суто на заробіток у інтернеті?

– Це коли прибутку з сайтів вистачає на життя, сім’ю, будинок на узбережжі, яхту і свій “хелікоптер” Smile? Так, я прагну до цього.

– З чого почати блогеру початківцю, які знання та вміння потрібно освоїти для початку? Порекомендуй якісь книги чи корисні статті.

– Як і в будь-якій іншій справі спочатку головне зачепитись, а далі коліщатка закрутяться. Є безкоштовні платформи для введення блоґів (LJ, Blogger), є готові скрипти для stendalone блоґів (WordPress, Drupal, а тепер і LiveStreet), навіть в твіттері можна вести блоґ.

Я не гуру в цьому питанні. Кому цікаво, то забийте в пошукову систему запит на зразок “Как создать успешный блог” і переваріть хоча б частину тієї інформації. В основному буде інфа “написана манімейкерами для того, щоб заробити на інших манімейкеріх”, але є й поради, яких варто притримуватись усім. Також гарним досвідом може стати відвідування тематичних курсів чи семінарів для журналістів.

– Я знаю, що ти надаєш послуги веб-програмування та розробки сайтів під ключ. Навіть читав про те, що маєш досвід у SEO. Розкажи детальніше про цю діяльність.

– Так, ми спеціалізуємось на розробці програмних рішень для вебу та виготовлені сайтів під ключ. В роботі використовуємо Zend Framework, як один із найперспективніших php фреймворків. Нещодавно я читав кілька доповідей на конференції ZFConf 2010, що була організована ZF спільнотою в Санкт-Петербурзі.

Зараз вже не те SEO, що було п’ять років тому. За останній рік я спостерігав, як на wallpaper.in.ua спочатку в три рази виросла відвідуваність (завдяки Снєженску), а через кілька місяців в п’ять разів впала (завдяки модифікації Снєженска). На сайті за цей час абсолютно нічого не змінювалось. То ж в SEO я трохи розчарувався. Час від часу читаю про новини в цій сфері, але притримуюсь думки, що головне зробити сайт для людей, а люди його самі популяризують. Гарним підтвердженням цього є Кукорама, яка  потрапила в DMOZ + YAC і показує гарні темпи росту відвідуваності без жодних затрат на закупівлю посилань, постових чи статей.

– Траплялись якісь нестандартні замовники? Як взагалі проходить робота з замовниками? Ти шукаєш їх сам чи вони знаходять тебе та твою студію?

– Не знаю, які мають бути стандартні замовники Smile. Знаходять в основному самі, переходячи по посиланням з виготовлених нами сайтів або за рекомендаціями знайомих. Більшість стає нашими постійними клієнтами і така тенденція вселяє оптимізм Wink.

– Можливо краще зробити з десяток бомбових проектів для себе і постійно отримувати прибуток з них аніж постійно розробляти все нові та нові сайти для замовників? Чи просто тобі подобається активний засіб заробітку більше ніж пасивний.

– На розробку гарних проектів потрібні ресурси і далеко не кожний проект стає популярним. Тому ми працюємо як над власними проектами так і над замовленнями. Це дає змогу триматись на плаву і рухатись вперед. Крім того отримуємо цінний досвід та свіжі ідеї.

– Кожна людина зможе заробляти в інтернеті, чи це дано лише обраним?

– А яка різниця між заробітком в інтернеті і не в інтернеті? Головне вміти заробляти і мати голову на плечах.

– Також я знаю про твоє захоплення аніме. Плануєш зробити цікавий проект пов’язаний з цим? Я думаю ця ніша ще доволі вільна і такий анімешник як ти, міг би її достойно зайняти. Чи ти вже не виявляєш такого інтересу до аніме?

– Було діло ^_^. Зараз час від часу дивлюсь аніме, але тільки  короткометражки. Останнім тижневим марафоном було кілька сезонів Ранми під час навчання на третьому курсі університету.

В UAнеті є доволі успішний проект Animezis, який колись надихнув мене на створення невеликого порталу для Хмельницького клубу “Tsuki-no Seiza“. Але виявилось, що анімешники то дуже інертна і непостійна спільнота, то ж сайт клубу потихеньку заглох і тепер на тому домені крутиться сайт літнього аніме фестивалю «Seiza Ultimate». Звісно є думки і плани. 4-роки назад я навіть придбав анімешний домен і він за мною досі числиться. Можливо згодом це все матеріалізується в гарний сайт. Ти не хочеш цим зайнятись?

– Я над цим подумаю. Але я не так сильно люблю аніме, аби займатись сайтами пов’язаними з ним. Хоча…

На останок побажай щось читачам цього блогу…

– Бажаю, щоб ваші блоги приносили вам нові та цікаві знайомства , а також “Крепкого коннекта, быстрого пинга” Wink.

– Дякую, що виділив стільки часу на це інтерв’ю.

Якщо у вас є питання, ви можете залишати їх Степану прямо у коментарях. Я думаю він знайде вільну хвилинку, аби відповісти на них.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Цікаве інтерв”ю вийшло.

Звичайно, адже старались обидва учасника інтерв’ю.

продовжуй! цікаво)
а про Степана я знаю, з того ж фрі-лансу, натрапив одного разу на портфоліо

Потрапляв кілька разів на блог Степана, шукаючи інформацію по Zend Framework-у.

Залишити коментар, або два до запису "Інтерв’ю з Степаном Танасійчуком — веб-розробником з Хмельницького"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette