• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Інтерв’ю з Dyak’ом

Доброго дня усім читачам мого блогу. Я продовжую серію Інтерв’ю з українськими блогерами. І сьогодні до нас завітав справжній українець, житель славного міста Львова – В’ячеслав Дяк. Він уже кілька років займається блогінгом, та сприймає його як хобі. Раджу відвідати його блог Спогади Матраcника.

Сьогодні я вирішив провести перший невеличкий конкурс. Про умови участі читайте у кінці інтерв’ю з В’ячеславом.

Я знаю, що ти захоплюєшся велосипедним спортом, як давно ти полюбив ровери? Розкажи якусь цікаву історію пов’язану з велосипедами..

Полюбив ровери ще з дитинства, катався на польському ровері типу аіста, потім як вступив в універу, то кілька років навіть не сидів на ровері, а коли вкусив всі прєлєсті студентського життя то навесні, на 4тому курсі, купив собі вже більш менш серйозний ровер.

Згадую час від часу, як одного разу заїхав на заправку, щоб компресором для авто підкачати колесо. А виявилось що компресор розрахований на 2,5 атмосфери, а я качаю 4,5, то заправники довго дивувались, як то в велосипедних колесах тиск більший ніж в камазі.

Скільки грошенят ти витрачаєш на улюблене хобі? На велосипеди.

По грошах, велоспед то більше одноразовий вклад, хоч і є розхідники, на свій ровер я витратив близько 1000$. Є поточні витрати але вони незначні, щоб я їх пам’ятав.

Загалом вартість  1-ї поїздки..

Ну поїздка то залежить від відстані, наприклад майже тижнева поїздка на Рабатську стрілку обійшлась в 800 грн на 2ох, десь Львівщиною, чи в Карпати на день не більше 40 грн. Як правило основні статі витрати потяги і харчі.

Яка поїздка запам’яталась найбільше? Чим саме..

Найбільше запам’яталась поїздка з дружиною Львівщиною, (Стільсько, Свірж). Бо це була наша перша автономна подорож в двох, і власне найприємніша, оскільки не було зайвих людей. Як то кажуть проводили якісно час вдвох Smile

Я помітив, що у тебе є звичка фотографувати ваші ноги, точніше взуття. Звідки взялась така “традиція” і хто став її початківцем?

Якось Христя опублікувала в себе чиїсь фото(якихось іноземців), як вони фоткають свої ноги, от ми і використали цю ідею. Ідея сфоткати місце де були твої ноги. Мені здалось що це оригінальніше, ніж фоткати писок на фоні “мавзолею” , так і фотаєм.

Коли в тебе з’явилась ідея завести власний блог? І хто, чи що спонукало тебе на цей крок? Які цілі ти собі ставив?

Якось я знайшов сайт, київських хлопців http://x-trips.com/, що катаються на велосипеді, власне там я знайшов їхню подорож арабаткою. Їхні звіти мені дуже допомогли підготуватись, і взагалі надихнули на подорожі. Тоді і я задумався над тим щоб писати свої звіти, які б когось надихали як колись мене. Це і була ціль надихнути когось.
На жаль кількість дописів про подорожі не спромоглась боротись з іншими дописами, і блог фактично став блогом, де пишу про все підряд.
Але з приходом нового сезону буду пробувати надолужити.

Я знаю, що твоя дружина також веде власний блог. Забаганка, здається. Це ти її надоумив, чи це її власний порив. Як ти їй допомагаєш?

Так, моя дружина займається ліпкою з полімерної глини. Не пам’ятаю як вона це почала, але за приблизно 9 місяців в неї назбиралось досить таки багато виробів, які багатьом подобались. Досить багато виробів вона робила на замовлення.
Не пам’ятаю хто перший запропонував, але пам’ятаю що я цю ідею підтримав, і можна сказати підштовхнув на ведення блогу.
А допомагаю я їй технічно. Окрім шаблону сайту який вона малювала. Бо я більше по технічній стороні ніж по дизайну. Тобто всю роботу по підтримці налаштуванню і кастомізації сайту роблю я. Часом роблю фотосесії її виробів. Все що стосується контенту, то вона сама цим займається.

Нагадай ще раз хто допоміг тобі в оновленні твого блогу. Кому ти хочеш подякувати?

Звичайно я вдячний своїй дружині, яка довго вислуховувала мої незрозумілі вибрики, що я хочу щось таке разтаке, потім придумала і намалювала новий дизайн. Все решта (технічний бік) дякую собі коханому,
ну і людям котрі написали двіжок Джумли і плагіни.
Хоча моя джумла вже видозмінена і плагінчики сам пишу деякі.

Як довго ти у блогінгу і чи збираєшся згодом монетизувати власний блог?

Чи довго зараз важко пригадати конкретно, бо перед стенд елоуном, я пробува блогспот і вордпрес, бавився я ними приблизно пів року. На стенд елоун перейшов наприкінці 2007-го.
Стосовно монетизації, також цікаве питання, на старому сайт висів едсенс, лише з цікавості що воно і як воно. Менше ніж за рік наклікалось аж 7 євро, зрештою і мети ніякої не було, просто цікавість.
Звичайно хочеться отримувати прибуток ще звідкись, але на разі мети монетизувати блог немає, з кількох причин. Я не займаюсь блогом регулярно(в плані контенту), про якусь сео оптимізацію навіть і не думаю, оскільки просто банально лінки читати як це робиться (хоч якісь поняття звичайно маю) і тим більше займатись тим. В майбутньому хто зна як воно буде, як побачу що є сенс може і буду. А новий гарний дизайн навіть едсенсом засмічувати не хочу .

Ще трошки розкажи про роботу. Ти сказав, що робота схожа з Христиною. Я знаю, що ти працюєш у сфері ІТ. А ким саме і яку функції на тобі? Чи подобається тобі твоя робота?

Працюю в софтварній фірмі, Quality Assurance  аналітиком, де моїми функціями є забезпечення якості продукту, а якщо конкретніше то функцій багато – від роботи з документацією та тестування ПЗ, до координації і органіцзації роботи для команди інженерів від початку та до кінця проекту. Стосовно того чи подобається то залежить від проекту, і конкретної роботи яку потрібно робити в певний момент. Часом просто нудні і не цікаві проекти, часом захопливі. Ну і без рутини нікуди, але загалом подобається.

Яких блогерів ти читаєш і чому саме їх?

Читаю багатьох, з десяток знайомих мені особисто людей, з десяток львів’ян і західноукраїнців, кілька києвлян, кілька росіян, кілька англомовних блогів. Чесно кажучи не завжди все читаю, навіть як правило читаю не все. Якщо заголовок і перший абзац не зацікавили, то пропускаю. Бо ж час не гумовий.
Подобаються люди які пишуть дописи з яких є якась користь, мається на увазі, чи дописи мають щось цікаве, піднімають настрій, чи гарні фото, що любо помилуватись, на відмінну від беззмістовних потоків думок. Або просто викладають якусь рідку але цікаву інфу.

Ти будеш на квітневому зборі твіттерян і що для тебе твіттер?

На твіевенті планую бути. Але хто зна, минулого року в останній момент не вийшло.
Твітер для мене, новини (після того як зареєструвався в твітері відписався від всіх новинних сайтів), баяни які розсилаються аськами і скайпами, тільки в твітері це все швидше. Дуже виручає коли тре терміново щось взнати. Ну і зрештою цікаві люди. Також маю налаштований автопостінг дописів  блогу в твітер.

Маєш якихось кумирів у УАнеті чи рунеті? Є якийсь лідер серед українських ресурсів, який читаєш\відвідуєш найчастіше.

Найбільше читаю і чекаю постів від Жовтих Окулярів. Також подобаються фото блоги Serjart та Нотатки зеленого фотографа. Цікавий ЖЖ блог mr-brut. Є ще кілька Львів’ян, але на жаль дописи в них з’являються не так часто як хотілось би.

Так я пост виходить у квітні поділись якимось цікавим розіграшем у твоєму житті. Можливо у цьому році відбувались прикольні розіграші чи жарти.

Цього року якось так сталось що жодного розіграшу не було. Та і взагалі якось в пам’яті розіграші збереглись більше з св. Андрія ніж 1 квітня. Тому розкажу про нього. Беремо картоплину, робимо дротом в ній отвір, через отвір пропускаємо тоненьку нитку для шиття, і обв’язуємо картоплину, нитка має бути довжиною 20 см, на інший кінець якої, чіпляємо голку, найкраще від швейної машинки. До картоплини прив’язуємо ще одну нитку вже з цілим мотоком. Йдемо до знайомого що живе на 1му поверсі. Бажано ввечері коли темно. Якось дістаємо до рами і втикаємо в раму голку. Звичайно рама має бути дерев’яна . Відходимо на 50 метрів і сідаємо в кущі. І починаємо стукати. Коли хтось виглядає відтягуємо картоплину в темряву.

Чи не боїшся викладати фото своєї маленької доці гарнюні в інтернет?

Ну а чого боятись, в забобони не вірю. А в “однокласніках” дітей пачками викладають.

Розкажи про проект 365.

То все Христина передала мені естафету , Цікаво що вийде в кінці.

Побажай щось читачам цього інтерв’ю.

Життя коротке. встигайте жити, і насолоджуватись і по менше думайте про погане.

Дякую за те що знайшов час для інтерв’ю.

Дякую за розмову, щасти.
Взагалі бачу ти дуже серйозно взявся за роботу над блогом, головне не зупинятись на досягнутому.

Отож, умови конкурсу:

Прийняти участь у конкурсі неймовірно просто. Варто лише ретвітнути даний запис (зелена кнопка справа вгорі). Власник ретвіту, від якого блог отримає найбільшу кількість переходів, стане переможцем. У наступному дописі я розміщу постовий переможця з прямим посиланням на його ресурс, або аккаунт у twitterі.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

“Тоді і я задумався над тим щоб писати свої звіти, які б когось надихали як колись мене. Це і була ціль надихнути когось”

Оце тобі, Славко, вдається на всі 100%! Smile

“Подобаються люди які пишуть дописи з яких є якась користь, мається на увазі, чи дописи мають щось цікаве, піднімають настрій, чи гарні фото, що любо помилуватись, на відмінну від беззмістовних потоків думок.”

Повністю підтримую. Мене теж не пруть “беззмістовні потоки думок”, які частенько можна зустріти в ЖЖ, наприклад.

“Найбільше читаю і чекаю постів від Жовтих Окулярів”

Огоооо. А ця заява вже зобовязує… Smile
Дякую! приємно Smile

угу, так що не туйво, не гори Smile

Щось малувато ретвітів вийшло.. Навіть не знаю кому постовий у наступному дописі давати? Доведеться Вульпу чи що?

угу, думаю це буде справедливо Smile

Зачекаю ще до завтра, прогляну трафік і тоді вже точно визначусь кому постовий подарувати.. Напевно буду частіше такі акції проводити..

Залишити коментар, або два до запису "Інтерв’ю з Dyak’ом"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette