• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Хочу відкрити агентство з копірайту

Привіт усім. Настав той час, коли я реально задумався перенести частину онлайн бізнесу в оффлайн. Мені здається, що невеличке агентство з копірайтингу це те, що треба. Я люблю організовувати чиюсь роботу та отримувати з цього деякий зиск. З агентством здається все доволі просто: Знайти замовників контенту, дати завдання копірайтерам, отримати винагороду за завдання та частину відати копірайтерам та за оренду приміщення.

Ось мої прості розрахунки:

Спочатку порахую витрати на утримання копірайтерів та приміщення де вони будуть працювати:

У будівлі, що знаходиться зовсім неподалік від мого будинку, здаються приміщення в оренду. Оскільки мені не потрібен перший чи навіть другий поверх, то я погоджусь і на вищі поверхи, аби була адекватна ціна за квадрат.

Зараз є приміщення у 18 квадратних метрів. Ціна за 1 квадрат складає 50 гривень. Тобто за місяць я витрачу аж 900 грн. на утримання цього приміщення. Та я не забуваю за споживання електроенергії – нехай це буде ще 300-400 грн. на місяць. Загалом виходить порядку 1300 гривень лише за приміщення.

Ще треба буде поставити якийсь mp3 плеер, щоб робітникам не було нудно. Ну і меблі потрібно зробити.

Перейдемо до зарплатні копірайтерів:

По-перше треба знайти людей, які мають власні ноутбуки чи комп’ютери і готові працювати 20 днів на місяць за фіксовану ставку. Я думаю бажаючі знайдуться – варто спробувати.

Дивлячись на середню зарплатню в нашому місті, я впевнений, що за ставку у 200 у.о., тобто у 1600 грн. знайдеться не одна людина.

Я планую встановити для них план у 10 тисяч символів без пробілів на день. Якщо план виконано – людина отримає зарплатню. Перевиконано – людина отримую додатково по 0.8-1$ за кожну тисячу символів, виконаних понад норми. Не виконано, штраф та звільнення – мені не потрібні ледарі, я і сам не янгол =)

Для початку буде достатньо двох копірайтерів. Тобто на місяць я буду витрачати на них бизько 3200 грн.

Разом з орендую витрати складуть 4500 гривень на місяць.

По ідеї 2 копірайтера мають видати 400 тисяч символів унікального контенту. Його можна продати, або опублікувати на своїх проектах.

Адекватна ціна за кіло контенту 3 у.о. Я думаю. що за 2 бакси продам точно. На виході матиму 400*2=800 у.о., або 6500 грн.

Якщо вдасться, то продам за 3 бакси, але то утопія. Тому будемо рахувати що чистий профіт з 2-х робітників складе 2000 грн. на місяць.

Моя роль у цьому процесі наступна:

– Створення тем на форумах, анонси у блогах, соціальних мережах, створення аккаунтів на біржах копірайтингу – все це, щоб знайти замовників;

– Отримання та погодження ТЗ від замовників;

– Видача завдань робітникам та пояснення суті виконання;

– Отримання та перевірка робіт та здача їх замовникам;

– Ведення всієї бухгалтерії;

– Ще купа інших мінімальних та невеличких обов’язків.

Виникає питання – чи варто братись за такий бізнес? Ваші думки? Можливо варто спочатку спробувати зробити це все дистанційно? Але офіс мотивує.. ХЗ.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Є зайві кошти щоб проекспериментувати півроку? Тоді берись. Але от ти вже засвітив суму і звалу вже не буде, якщо що Smile.

Чому відразу пів року? Якщо за кілька місяців не вийду в нормальний плюс, тоді і завершу експерименти.

От тут не зрозумів
“Але от ти вже засвітив суму і звалу вже не буде, якщо що ”

Яку саме суму і куди звалу?

Таку чого тоді кілька місяців чекати. Тиждень. Якраз перевіриш окупність. Та і пів року то замало.

Сума за знаки. Не зможеш сказати, сьогодні сума менша бо замовники її зменшили. Ти ж вже заявляєш ціну.

Я думаю я нормально заявив: 3 у.о. за 1к знаків. Для постійних клієнтів та гуртових замовлень від 100к знаків від 2 у.о.

Більшість замовників не повинно цікавити де я беру контент і в скільки мені це обходиться.

мова про працівників Smile

Ще треба компи, інтернет. І за опалення платити доведеться. А ще податки Smile
І підприємцям ціни на компослуги більші значно. Це одна потенційна лажа.

Знайти копірайтерів за 1600 гривень реально. Але де гарантія, що вони будуть адекватні? Де гарантія, що зможеш оперативно знайти заміну звільненому за провал завдання ледарю? Знову може бути проблема.

10к на день? Я так можу. 10к щодня протягом півроку? Повір мені, це нереально – люди втомлюються і одноманітна робота їм набридає. Плюс різноплановість тематик: не може одна людина грамотно писати про авто, кухню і будівництво. Або може, але захоче більше грошей Wink І про це подумай ще.

Ну я ж буду шукати людей зі своїми компами, або зберу для них якихось старічків =)

Я і так плачу податки, а людей буду брати типу на випробний термін, щоб офіційно не оформлювати.

Гарантії немає ніде та ні в чому. Можна пробувати і щось заробляти, або прогоріти. А можна сидіти і нічого не робити – теж варіант.

Так одноманітність то штука не дуже хороша, але гроші мотивують людей до роботи на заводах до ще більш одноманітнішої роботи, при чому важкої та нудної.

ЗІЖ: Дякую за комент та рекомендації.

Якщо людей зі своїми компами, то нащо тобі офіс? Сам працюй вдома теж Smile Я щось подумав, що раз береш офіс, то будеш туди людей кликати.
Загалом ідея цілком реальна, просто треба у першу чергу знайти клієнтів, готових платити певні суми. Це буде не дуже легко, думаю, бо 3 бакси за кілознак – ціна значно вища за середню на всіляких біржах. Якщо впораєшся з цим – все вийде.

Офіс для організації. Зловити когось дома та пояснити йому що він не вчасно та неякісно написав кілька десяток статей доволі важко. В офісі всі на долоні.

Так, планую кликати в офіс на робоче місце. Інтернетом забезпечу, а от з компами поки хз я робити.

Ну ось. я ж розписав які будуть мої обовязки – пошук замовників основна задача.

На крайній випадок будуть писати на мої проекти =)

Мені вже здається, що тобі не варто нічого починати. В тебе ще на початку задуму ставлення до працівників як до батраків, а не рівних собі. Чи ти будеш на рівні з ними?

Ні, ставлення не як до батраків, а саме як до копірайтерів, що будуть отримувати зарплатню за виконан Confused у роботу, а не за теревені, перекури та кавобрейки.

Я частково буду знаходитись із ними, але роботу в більшості буду виконувати іншу. Список вище.
Люди – всі рівні від народження.

В нашій державі є рівні,а є рівніші Smile

А який зміст копірайтеру працювати в тебе, а не самому на біржах?

10 кілознаків на день – 200 000 на місяць. Тобто, продавши по долару, фрілансер отримуватиме тих самих 200 баксів.
Але йому ще треба шукати покупця на контент, а це непросто. Зараз купа школоло продає “статті” по 50 центів взагалі (якість такого контенту – окрема розмова, але купують же переважно наосліп).
Тобто переваги для початківців є, як не крути. Інша річ, що кваліфіковані кадри не працюватимуть за таку зарплатню.

Я вже маю деякий досвід роботи на біржах контенту, тобто купую статті.
Якщо стаття від тупого школоло, то повертають гроші по претензії, а школоло відправляю в чорний список. Коли потраплає достойна стаття за адекватні гроші, то автора відразу в улюблені заношу і намагаюсь в нього купувати.
Це я все до того, що якщо хороший автор то вартість можна піднімати і клієнтів не бракуватиме.

Як у відсотковому відношенні кількість школоло до адекватних авторів? Як з тематиками (авторів, які вміють писати про все, дуже мало)?

Я покупал статьи у одного автора время от времени. Этот автор нарабатывал себе репутацию и цена за килознак у него росла. Тоесть каждый раз я платил ему больше чем в предыдущий. У меня был выбор – либо платить этому автору по большей ставке либо снова искать новых авторов.

Дуже багато людей не знають про те, що можна пишучи тексти заробляти на цьому.
Я буду шукати людей, які не знають що таке біржа копірайтингу і ще не працювали в цій сфері.

Навчити з нуля простіше, ніж вже виправляти, те що є.

Знаходжу замовника, спілкуюсь з ним. ТЗ видаю робітникам, а потім узгоджую всі нюанси із замовником.

Просто знайди людей, і нехай вони працюють вдома. Для чого офіс?
Також не думаю що ти в оффлайні знайдеш хороших копірайтерів. У нас в магазині уже працював один такий, за професією журналіст, так він писав описи для товарі як оповідання Івана Франка.
Ти мусиш купити декілька курсів, книжок по копірантингу і давати їм для вивчення. А після того з ними вже можна працювати

Вдома не катить – факт. Знайомий (далекий) вже пробував таку штуку і дисципліна дійсно не на висоті.
З книжками ти взагалі весело придумав. Ніхто не буде купувати книжки для людей, які не факт, що у нього працюватимуть потім.

Ну а як тоді навчити людину писати якіний контент. Ніхто з оффлайну не напише продающий текст, а це основне для заказчиків.
У всіх пристойних фірмах є “навчання за рахунок фірми”. Купити чи навіть знайти за фрі якийсь пристойний курс і покузувати його всім. Це не проблема.

Книжки, мануали і т.д. потрібні, але головне щоб працювали. Бо наш народ любить пошаритись і отримати зарплату нізащо.
Офіс якраз і потрібний для того, щоб вони приходили на роботу в робочу атмосферу і трудились. щоб отримати копійку. Роботу я знайду їм однозначно.
А продаючі тексти то окрема тема.

Вставлю и я свои 5 копеек.
С одной стороны, Саня прав: офис – это организационный момент. Всех в кучу собрал – задачу поставил, проверил, растыкал нагоняев или похвалил. Пришли в офис – отработали 8 часов и свободны как птицы. Чем птицы будут заниматься в нерабочее время – рабовладельцу все равно. А то, что они будут еще и по биржам халтурить – однозначно.
Надо ли покупать компы или приглашать со своими – думай сам. Но какой-то офисный комп придется держать – пусть туда инфу сливают. Вдруг личный ноут у ого-то загнется.
Будут ли люди работать за 1600 грн? Будут. Рано или позно найдешь таких, которые будут. И с нормальным знанием языка. И будут работь и те, кто на биржах уже висит, и хорошую репу на этих биржах заработал. Потому как на бирже или во фрилансе надо еще заказов себе найти. А работать за стабильные 200 баксов в месяцев – тоже хорошо. Ибо 200 баксов будут гарантированы, а фриланс – как бог даст.
А ты, Саня, будь добр людей работой обеспечить. Ибо сам понимаешь – берешь народ на работу – уже ответственность. Не дашь им работы – разбредутся и уважать перестанут. А с другой стороны, не забывай, что ты будешь воспитывать себе же конкурентов. Ибо такой “электронно-интернетный бизнес” легко копируется. И кто-то, поработав у тебя, а еще хуже – уволенный “обиженый” имея в кармане или взяв у мамы – 10000 грн, склепает себе такой же офисик.
——–
ИТОГ – не проверишь – не узнаешь. Есть 10 000 грн, которые ты вместо того, чтобы оплатить очередной кредит за машину, рискнешь вложить в дело и при этом семья не будет голодать – начинай.
Резюме: хочешь спокойной жизни – ходи на работу. Хочешь сытой жизни – работай на себя. А хочешь сытой и неспокойной жизни – сделай так, что у тебя или на тебя (как кому нравиться) работали другие люди.

Подякував за комент – все вірно розписав. Я раніше думав, що продавця на каву за 1200-1400 не знайду. Знайшов – працюють.
На рахунок компів, то доволі каверзне питання. Звісно, найкращий варіант, коли копірайтер прийде зі своїм ноутом. Якщо такий варіант відпаде, зберу старенький для початку=)

Ну а 10к не думаю, що доведеться вкладати. Їх можна хіба що просрати за кілька місяців, але вкладати у що? В меблі? В зарплату? в оренду? Там від сили на кілька тис. грн. набіжить.

На рахунок конкурентів я не переймаюсь особливо – в кожній ніші є конкуренти, хтось працює, хтось закривається.

Саня, я, конечно, не уверен, но мне кажется, что такие вот копиратйнговые или контентные конторы живут в составе веб-студий. Ибо одним дизайном сыт не будешь. Кто-то попросит и сайты напонять.

Дизайн-студии – очень сомневаюсь, а компании, которые занимаются продвижением – да, у них есть такие отделы, или же они сотрудничают с фирмами типа моей или планируемой Akhe.

Якщо колись запропонують взяти ще не створену агенцію копірайтингу у склад веб-студії, тоді і будемо думати.

Немного информации по теме публикации изложил в статье:
Мой коллега хочет открыть агенство копирайтинга.

Почитав, відписав коментар. Дякую за рекомендації.

Залишити коментар, або два до запису "Хочу відкрити агентство з копірайту"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette