• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Джиммі Вейлз пропонує призупинити роботу Вікіпедії

Засновник найбільшої в світі онлайн-енциклопедії всерйоз розглядає можливість тимчасового закриття ресурсу. Він звернувся до користувачів Вікіпедії з пропозицією обговорити це. Таким чином Вейлз хоче висловити протест проти розглянутого американським Конгресом законопроекту Stop Online Piracy Act.

Цей закон, скорочено – SOPA, позиціонується, як антипіратський. Він передбачає жорсткі заходи по відношенню до порушників, зокрема, виключення з результатів пошуку, обмежень доступу доресурсу і бойкот з боку платіжних систем.

Втім, критики вважають, що прийняття SOPA стане першим серйозним кроком в організації цензури глобальної мережі. Проти прийняття законопроекту вже висловився цілий ряд інтернет-компаній, зокрема, eBay, Facebook, Google, Twitter і Yahoo!. Варто відзначити, результати обговорення не будуть мати вплив на рішення про блокування Вікіпедії. Вейлз написав на своїй особистій сторінці ресурсу, що обговорення організовується з метою оцінити думку користувачів.

Подібний метод вже був використаний керівництвом італійської версії Вікіпедії. 6 жовтня енциклопедія припинила свою роботу в знак протесту проти ухвалення закону про спростування інформації на інтернет-сайтах протягом двох діб з моменту звернення зацікавлених осіб. Цей законопроект так і не був прийнятий італійським урядом.

Цікаво, що поки більшість користувачів сервісу висловилися за тимчасову зупинку проекту в знак протесту.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Залишити коментар, або два до запису "Джиммі Вейлз пропонує призупинити роботу Вікіпедії"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette