• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Чи варто монетезувати блог?

Вже багато разів в українській блогосфері піднімалось питання – чи варто монетезувати блог? Дехто вважає блог з рекламою ГБ. Дехто не розуміє чим може заважати реклама на блозі відвідувачам. Я хочу вияснити чи варто українському блогеру монетезувати свій блог.

Як на мене, то бути власником популярного блогу і не заробляти на ньому – це невеличкий  грішок. Я не говорю про заробіток 5-10$ з блогу на місяць, а про значно більші суми. Більшість закордонних блогерів монетезували свої блоги і аніскілечки не жалкують. А ми чим гірші за них?

Я здогадуюсь, що ви зараз почнете кричати: Реклама псує дизайн сайту, та відвертає увагу від контенту! Наведу невеличкий приклад:

Один американський популярний блогер, що вів свій блог більше року, якось вирішив розмістити рекламу на своєму ресурсі. Спочатку посипалась велика кількість скарг та негативних відгуків з цього приводу. Багато постійних читачів відписались від оновлень на блозі. Та більшій кількості людей реклама не заважала. Отож згодом відсіялись ті, кого реклама на блозі дратувала і залишились ті, кому важливий був контент. Блог залишився популярним, а його власник і досі отримує не лише задоволення від ведення блогу, а й фінансовий прибуток.

Я не кажу, що потрібно вести блог, лише заради заробітку. Але погодьтесь, гроші – це чудова мотивація. Вам пропонують розмістити кілька постових і ви вже волею-неволею публікуєте новий запис. Тим самим підтримуєте блог у активному стані. А як приємно отримувати щомісячну оплату за розміщення банерів. Звісно грошей завжди мало і вам захочеться отримувати цю оплату у кілька разів більшу. Саме це і штовхає блогера на покращення свого ресурсу та нарощення його пуза. Місця під банери стають дорожчі, а читачам стає все зручніше отримувати потрібну інформацію.

Я вважаю рекламу на блозі позитивною штукою. Звісно, якщо це не iframe чи popunder реклама.

А на вашу думку – варто монетезувати блог?


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Тільки постовими/статтями і ненав*язливими банерами(не мигаючими, як Новорчна ялинка). А сайти, на яких є попандери і подібна бадяга я швидко закриваю і більше ніколи на них не заходжу. Ставити собі таку рекламу – неповага до відвідувачів заради кількох копійок.

Схоже, питання монетизації — головна проблема рекурсивних блогів про блоги. Очевидно, що основний контингент читачів таких блогів — блогери-початківці, що мріють заробляти на блоговодстві й шукають інформацію про те, як здійснити свою мрію. В такому разі, рекламні посилання на проекти аналогічного змісту будуть благом для цільової аудиторії. Більше того, навіть читачі такого блогу можуть стати з часом рекламодавцями: практично кожен, хто чув слово «блог», вже намагався створити свій, і найбільш продвинуті блогери рано чи пізно починають перейматися проблемами розкрутки своїх творінь (особливо якщо такий простий вид діяльності може принести прибуток).

Питання в іншому: чи варто вкладати гроші в фінансові піраміди? Smile

Ну якщо ви вважаєте блоггінг глобальною фінансовою пірамідою, тоді весь бізнес навколо, та й саме життя також піраміда. А варто вкладати у життя?

Блогінг сам по собі не є глобальною пірамідою, доки не має двох ознак:
1) монетизація (блог для заробляння грошей)
2) рекурсивність (блог, що описує блог)

Блог про равликів, що отримує гроші з реклами — не фінансова піраміда. Некомерційний блог про створення блогів — не фінансова піраміда. Блог про блоги, створений заради грошей з реклами, вже нагадує фінансову піраміду.

Мій блог не лише про описування інших блогів. А про віяння в блогосфері та інтернеті загалом. Та про те як отримати не лише моральне задоволення від ведення блогу, а й заробити на цьому грошенят. Не думаю що монетизація блогу перетворює його в піраміду. Не бачу нічого поганого в описанні чогось.

Це не погано. Абсолютного зла не існує. І навіть фінансові піраміди —теж, до певної міри, двигун суспільного прогресу, що сприяє первісному накопиченню капіталу. Єдиний недолік — їх не можна розглядати як безпосереднє благо: це лише допоміжний інструмент для досягнення кінцевої мети, бо їх існування завжди обмежене в часі.

Чому фінансові піраміди не люблять? Мабуть, через те, що їх успіх завжди пов’язаний з появою невдах, які купились на це прогресивне віяння, але втратили більше, ніж отримали.

Що шукає користувач в інтернеті? Він шукає ту інформацію, яка відповідає його зацікавленням. І далеко не завжди він ціквиться саме блогами/інтернетом/розкруткою. Тому навряд чи користувач, якому це нецікаво, стане читачем блога про блогерів, які ведуть блоги про блоги один одного. В таких блогах мало сенсу розміщувати рекламу, не пов’язану з зацікавленнями цільової аудиторії: це гроші на вітер. І в таких блогах мало сенсу шукати щось, не пов’язане з блогами безпосередньо: це марна трата часу. Хоча, безумовно, на таких сайтах присутні й нетематичні читачі та нетематична реклама. Поки блогінг лишається масовим явищем, їх перебування тут іще має якийсь сенс, але далі відбувається поступовий відтік нецільової аудиторії на більш спеціалізовані ресурси.

Таким чином, у нас залишається коло людей, що мають уявлення про блоги, розкрутку проектів та ін. Вони намагаються заробити гроші, але на кому? На рекламодавцях, що прорахувалися з місцем для вибору реклами? Чи на рекламодавцях, що намагаються розкрутити свій проект близької тематики, вкладаючи гроші в рекламу на сайтах близької тематики? Безумовно, тут вони мають більше шансів. Але й це явище тимчасове: рано чи пізно кількість комерційних блогів про блоги досягне свого максимуму, комерційна розкрутка нових аналогічних проектів здебільшого закінчуватиметься провалом, або ж потребуватиме все більших та більших капіталовкладень… Правильно зроблять ті, хто вчасно змінить сферу своєї діяльності й знайде більш раціональне застосування для прбутку від монетизації свого проекту, ніж підтримка хостингу для нього.

Мені подобається глобальність ваших думок.
Світ взагалі не може бути перфектним – тому в ньому завжди будуть невдахи. Якщо зараз роздати усі багатства кожній людині порівну, то через деякий час з’являться багаті та бідні, задоволенні своїм життям та невдахи.
Якщо користувач шукає інформацію про блоги, то саме на таких блогах він її знайде. Тут йому з радістю пояснять як створити власний блог – не важливо для хобі чи заробітку. Розкажуть як зробити корпоративний блог, щоб підвищити аудиторію зацікавлених людей у їх компанії, продукції та послугах. Що понесе за собою збільшення прибутку.
За 2009 рік у Росії було витрачено 30 млн. $ на розкрутку та створення інтернет ресурсів і їх оптимізацію, тобто це грошові вкладення у SEO ринок. Я не думаю, що великі компанії стали б викидати гроші на вітер. Саме тому я пишу не лише про блогінг, блогерів та інтернет, а й про правильне створення інтернет сайтів та їх оптимізацію і просування у пошукових системах.

Але й SEO-технології — не абсолютне благо. Найбільш примітивні засоби розкрутки — різноманітні сплоги та дорвеї — важко назвати прогресивним кроком людства. Власне, що є Search Engine Optimization? В ідеалі — оптимізація сайту для кращої сумісності з пошуковиками. На практиці — спроби отримати приплив трафіку не за рахунок створення більш якісного контенту, а шляхом «технічної магії» (включаючи не зовсім чисті засоби). Не дивно, що пошукові служби всіляко борються за зменшення ефективності SEO.

Є біле та чорне SEO. Сателіти та дорвеї то якраз і є чорне SEO. Можна випхати сайт по деяким не дуже конкурентним запитам саме якісним та мега корисним контентом + правильною оптимізацією сайту, кожнісінької його сторінки та підбором правильних ключових слів. Але якщо потрібно просувати по ВЧ запиту, то тут вже нічого не поробиш без купівлі жирних посилань та сильних сквознячків.
Так вже повелося – де є великі гроші, завжди буде “чорний нал” і чорні способи отримання прибутку.

Кожна робота повинна оплачуватись, а на блогінг, в будь-якому випадку затрачаються ресурси, які повинні бути оплачені.
Я за рекламу, але тільки тематичну і корисну читачеві, щоб не відлякувати. І щоб не був сайт завантажений. Все добре в міру Yes

Залишити коментар, або два до запису "Чи варто монетезувати блог?"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette