• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Чи варто класти гроші на депозит?

Depozit

Нещодавно написав пост про життя в кредит, тепер вирішив задуматись, що робити, якщо є надлишок коштів? Чи варто класти гроші на банківський депозит, якщо ти живеш в Україні?

За чарочкою міцного та смачного на пою, ми з одним моїм приятелем обговорювали можливість життя на % від банківського депозиту. Навіщо кожного дня займатись своїм бізнесом і інвестування у нього, якщо можна просто покласти значну суму в банк та жити в теплій країні на відсотки від цього депозиту. Але як завжди є багато але:

Давайте розглянемо ситуацію, коли на руках є 50 тисяч американських доларів. Це вартість 2-х кімнатної квартири у нормальному обласному центрі Україніи.

Ці 50 кусків ми можемо інвестувати в бізнес проект, або ж покласти на депозит у банк. Тут є також 2 варіанти: Робити депозит у валюті, чи у вітчизняній гривні?

Так як ми патріоти, то міняємо все це на гривні і кладемо депозит під 24% річних. Виходить, що при депозиті в 405к грн, ми будемо отримувати щомісяця 8100 грн. Це якщо кожного місяця знімати їх, а не залишати частину на рахунку.

Багато хто скаже, що за 8к грн можна непогано прожити місяць. Але давайте не забувати про інфляцію, яка буде щомісяця їсти ваш депозит. Крім того, я вважаю, що достатньо добре жити на 8к грн зможе 1-на людина, а не ціла сім’я.

Вклавши гроші на депозит в доларах, ви будете отримувати максимум 1% в місяць, а це порядку 500 у.е. щомісяця. Вам достатньо 500 доларів на 30 днів? Мені ні. Один похід магазин обходиться в 50 баксів. А потрібно ж і за квартиру заплатити і вдягнутись і відпочити кілька раз на рік і в гості на свята…

Як на мене, то депозити підходять для тих, хто хоче відпочити від бізнесу і просто насолоджуватись життям. Наприклад залягти на дачі чи в своєму будинку за містом. Або просто бюджетно подорожувати.

В тім і при депозитах є ризик. Згадайте, як кілька років назад, люди не могли забрати депозити з банків. Звісно то була масова істерія, але все ж – дефолт не за горами =)

Інша мова, коли ми ці 50 кусків інвестуємо у бізнес. Можна і в оффлайн і в онлайн. Зараз я твердо вірю, що примножувати інвестиції краще в онлайні. Тому будемо рахувати наступним чином:

Ми не йдемо в банк, а йдемо на форуми веб-майстрів типу МаулТолка чи Серча, а також на біржі Телдері та ПіерСівай =) Давайте разом посміємось з моєї вимови.

Там проводимо місяць-другий в активному пошуку адекватиних пропозицій по продажу сайтів з пасивним доходом. І я впевнений, що можна буде увірвати 10 сайтів по 5 кусків, кожен з яких буде приносити по 200 баксів щомісяця – пасивно! Це не утопія, це середнячки.

Тобто щомісяця ми будемо мати по 2к у.о. Це вже в 2 рази більше, ніж при депозиті в банку. Але ми ж плануємо працювати над сайтами і реінвестувати хоча б половину коштів назад в їх розвиток. Думаю через рік, прибуток зросте на 20-30% і буде становити не 2к в місяць, а 2500 і далі по наростаючій.

Не думаю, що депозит кращий інвестування. А як ви вважаєте – варто зайві гроші класти на депозит, чи вкладати їх в “діло”?


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Саня, если есть 50 штук зелени, наверное проще 2 будки с пирожками “Форнетти” или “Печки” купить. Деньги проще вкладывать в бизнес, который приносит ежедневные результаты. Или поставить ларек с шаурмой возле какого-нибудь университета. Но, при условии, что у тебя есть коммерческая жилка. А про покупку сайтов на биржах с целью зарабатывания. У меня, например, на это ума не хватает. Хотя дето на мастертолке или маултолке есть барышня, которая на 10 кил зелени накупила сайтов, подшаманила, растыкала по биржам и зарабатывает. Неважно куда приткнуть деньги – абы пользу приносили. Главное не профукать. А если нет ума ни будку с пирожками купить, ни на сайтах зарабатывать – проще квартиру купить. Недвижимость редко бывает лишней.

За 50 кусків думаю можна і 4-5 будок купити =) Але ж ними потрібно займатись – багато часу та гемору. Я тут з 2-ма точками кави і чаю голову ламаю. Хоча, мабудь, коли є мережа ларків то стає простіше.

Дама молодчина. Я і сам думаю вкластись у в такі покупки.

А нерухомість то штука класно, але прибутку з неї пасивного великого не витягнеш. Хіба що вартість підніметься через 10-15 років. А на що весь цей час жити та гульбенити?

Саня, пассивным доходом есть только депозит, все остальное, увы, требует твоего внимания.

На моє переконання – потрібно вкладати гроші і на депозит і в бізнес. Депозит – це найменш ризикована інвестиція і тому туди потрібно вкласти гроші які покривають твої витрати за 6-12 місяців. А остальні можна вкладати в бізнес (онлайновий чи офлайновий). В бізнесі значно більше ризиків. Але якщо він не піде то завжди можна розпочати знову. На це потрібен час – от тут і можна використати подушка безпеки у вигляді депозиту – за 6-12 місяців новий невеликий бізнес розкрутити можна.

Пригадую ти купляв 2 сайти. Як з ними справи? Чи вдалось відбити вкладені гроші і який термін окупності получився? Скільки вони зараз приносять?

Так купував:
Один за 12к інший за 8к.
Той що за 12к продав за 7,5к, бо потрібні були гроші і сайт не виправдав сподівань.
Інший вже давно відбив свою вартість на вічних посиланнях. Правда і часу витратив багато, бо продавав вічні посилання.

Залишити коментар, або два до запису "Чи варто класти гроші на депозит?"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette