• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Банерна сліпота

Вітаю усіх тих, хто попав на мій блог у пошуках чогось цікавого та корисного. Я думаю ви прийшли  по правильній адресі. Сьогодні я хочу поговорити про таке явище як “Банерна сліпота” та як з нею боротись. Поговорю про ринок банерної реклами і ціни на банери в українській блогосфері.

Останнім часом я став помічати, що по банерам розміщеним на моїх блогах, стають клікати все менше та менше. Я не міг зрозуміти з чим це пов’язано, аж до поки не знайшов таке цікаве словосполучення як банерна сліпота.

Був винайдений пристрій, який може слідкувати за рухами зіниць ока, під час роботи за комп’ютером. Так ось, вчені провели невеличкий експеримент – вони посадили за монітор людину, що кожного дня серфить (переглядає) десятки сайтів і поглянули на картинку, яку видав цей пристрій. Вони були в шоці – погляд серфера затримувався на рекламних банерах якісь мікросекунди і дуже швидко відшукував контент. Був зроблений висновок – банери не ефективні!

Але чому ж тоді ринок банерної реклами займає найперше місце серед списку витрат компаній, які вирішили просувати свої ресурси у інтернеті? Чому ціни на банерну рекламу такі високі, порівняно з цінами на посилання та просування через прес-релізи, статті і огляди? Чому?

Мабуть вся справа у брендингу. Іншого пояснення для себе я не знайшов. Великі компанії готові платити гроші лише за те, аби їх бренд був на слуху. Платити за впізнаванність та популярність. Якщо ви 100 разів побачите банер якоїсь партнерської програми на усіх топових блогах, що пишуть про заробіток, ви обов’язково запам’ятаєте, а можливо і почнете заробляти разом із цією партнеркою.

Але повернемось до “наших баранів”. Як боротися з банерною сліпотою, тобто як зробити, аби банери були більш клікабеьні і тим самим привабливіші для рекламодавця? Адже декому важливий не лише брендинг, а й трафік.

Відповідь дуже проста:

Потрібно змінювати як розміри банерів, так і місця їх положення. Старатися уникати розміщення банерів у стандартних місцях, як то шапка блогу, чи сайдбар. Велику клікабельність показують банери перед постами та безпосередньо у самих статтях. Шукайте цікаві місця для розміщення банерів, але пам’ятайте про стандартні розміри, які уже давно використовуються рекламодавцями.

Тепер поговоримо про український ринок банерної реклами:

Сказати, що він мертвий не можна, але стверджувати, що він далекий від ідеалу необхідно. Знайти пристойного рекламодавця, навіть на розкручений блог не реально. Потрібно мати, або дійсно широку аудиторію читачів, висвітлюючи якусь важливу тему , або велику кількість постійного трафіку щодня.

Тому, навіть топові українські блогери ставлять смішні ціни на розміщення банерів на своїх блогах. Максимум, що я зустрічав, це 20$ на місяць за один банер. Це при тому, що наші найближчі сусіди блогери, давно отримують за розміщення банерів в середньому 100$. Чому ж наш ринок пасе задніх? Та тому, що немає поки що компаній,які готові вкладати величезні кошти у інтернет рекламу. Надіюсь в скорому часі ситуація кардинально зміниться. І кожен блогер не буде мати відбою від рекламодавців Cool

А за скільки Ви продаєте свої банерні місця на своїх блогах? Чи ви взагалі вважаєте розміщення реклами на своєму блозі не допустимим?


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Коментарі

Стосовно “сліпоти” – я зустрічав це визначення у такому ключі – середньостатистичний користувач звертає увагу на новий банер не швидше, ніж на 4 раз. Тобто попередні 3 рази він його просто не помічає…

Стосовно брендів, що розміщають свою рекламу – вони є, і їх доволі багато. Просто розміщаються вони не на блогах, а на національних порталах з великим трафіком – і.юа, укр.нет, новинні ресурси і т.п.
Великим компаніям не цікаво співпрацювати з малими сайтами – тільки уяви, якої б величини був медіа-план)

Тому я особисто не планую розміщувати на своєму блозі банерів.
по перше, блог спеціалізований, по друге – не маю я бажання крутити там банерну рекламу.

Маю пораду – банерна реклама працює краще, якщо банер буде не мальований, а текстовий.
Він тоді сприймається як частина наповнення сайту, а не рекламний носій.

>> немає поки що компаній, які готові вкладати величезні кошти у інтернет рекламу.

якраз є такі, але саме тому, що вони вкладають величезні кошти, вони не бавляться з дрібними рекламодавцями як то блогери, охват аудиторії надто малий

інша справа коли об’єднати всіх блогерів під єдиною партнеркою, тоді цим зацікавляться великі рекламодавці

Обхват аудиторії хоч малий, але тематичний, якщо блогер пише виключно на якусь одну тему.

Де краще купувати рекламу інтернет магазину комп’ютерів? На сайті новин чи на блозі блогера, що пише про новинки у світі комп’ютерів та софту до них? І не забуваємо про ціну реклами…

“Де краще купувати рекламу інтернет магазину комп’ютерів? ”

Як людина, що має до цього відношення- скажу.
Найкраще – на прайсопорівнялці )
Або там, де ходить твоя ЦА (цільова аудиторія) – наприклад, новинні сайти.

Відверто кажучи – банерка у мене зараз вважається чисто іміджевим інструментом, спрямованим більше на запам’ятовування бренду, а не на прямі продажі.

Тому зараз стають більш популярними якраз інтерактивні банери, навіть такі, що не передбачають переходу по кліку.
Просто щоб людина звернула увагу на нього, і десь там собі відклала в голові назву бренду.

Інтерактивні банери – таки рішення. Інша річ, що таке тицяння приводить критично нецільовий трафік ну на біса тобі на сайті дебіли, яким просто потицяти хочеться? Smile
Щодо сліпоти, то тут мабуть ідеться ще й про нав’язливість банерів і бажання на них звертати увагу. Реклама – це ж не зло, а спосіб поширення інформації, тому нічого проти нормальної реклами споживач, як правило, не має. Інша річ, коли в нього вимагають уваги – вмикається захисний рефлекс. Я частіше звертаю увагу на банер на повністю статичній сторінці, коли в мене відключений flash і анімовані gif’ки, ніж коли маю увагу намагаються привернути водночас 25 мерехтливих свістєлок і пєрдєлок Smile

Підтримую LaSetа, ця тема давно піднімалась і ніяк не втілиться в життя на всі 100%.

Стосовно банерів, ще є багато різалок і люди їх непомічають завдяки додаткам до браузерів.

В себе маю місця для банерів але там або друзі або власні проджекти або якась фігня неефективнаBig Smile) Треба мати по 1000 хостів в день, мінімум.

Ну так давайте гуртуватись і створювати групу, яка б мала загальну кількість хостів більше за кілька тисяч.
Назначимо одного відповідального менеджера по рекламі, що буде шукати рекламодавців і вперед.

Якщо мені хтось дасть долучитись до такої спільноти, то я тільки за.

Інтерактивні банери робляться тільки для іміджевої підтримки, і для впізнаванності продукту.
Вони не покликані забезпечувати переходи.

Тим більше що людина, яка трошки побавилася банером, який НЕ ВКРАДЕ відвідувача вашого сайту (бо неклікабельний) – буде продовжувати переглядати ваш контент.

Стосовно “блогерської” банерки… Можливо варто запропонувати такий варіант співпраці комусь з банерообмінних систем?
Або просто користуватися українськими банерообмінками?

Я є такі (окрім banner.ua)?

Залишити коментар, або два до запису "Банерна сліпота"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette