• Twitter
  • rss
  • facebook

Підключайся до нас!

Android чекає вірусна епідемія

Скоро на улице будет очень холодно – зима однако. И если вы еще не купили куртки, то вам придется не сладко. Также не забывайте о детях – детские куртки сейчас им нужны как никогда.

У третьому кварталі 2011 р. розробники мобільних вірусів створювали нове шкідливе ПЗ практично тільки для системи Android, говориться в новому звіті McAfee. Кількість вірусів для цієї платформи виросла на 37%. Розробник антивірусних рішень компанія McAfee нещодавно опублікувала свій новий звіт, присвячений дослідженню шкідливого ПЗ в третьому кварталі 2011 р. Згідно з цими даними, шкідливе ПЗ для мобільної операційної системи Android компанії Google продовжує стрімко набирати популярність. Кількість шкідників для системи Mac також зростає, проте не такими швидкими темпами, як для Android, говориться в звіті.

На сьогоднішній день, пристрої, що працюють на основі ОС Android, вже є основною метою творців вірусів серед мобільних систем. Практично всі нові шкідники, що з’явилися в третьому кварталі поточного року, спрямовані на Android, кажуть експерти McAfee.

Відбувається це, на їхню думку, внаслідок зростаючої популярності цієї платформи, а також, можливо, достатньо великій кількості уразливостей в ній. У порівнянні з другим кварталом 2011 р. кількість вірусів для Android зросла майже на 37%. У попередньому кварталі зростання склало 76%.

В цілому, 2011-й рік повинен стати найбільш активним в історії за кількістю зловмисних програм, у тому числі і для мобільних систем. В кінці 2010 р. фахівці McAfee передбачали, що число шкідників до кінця поточного року досягне 70 млн. унікальних екземплярів, однак у новому звіті компанія підвищила свій прогноз до 75 млн.

Однією з найбільш популярних форм шкідників в третьому кварталі поточного року були троянські програми, призначені для крадіжок особистої інформації користувачів і їхніх грошей за допомогою шахрайських SMS-повідомлень. Ще одним новим методом заробітку для інтернет-шахраїв стали спеціальні трояни, які вміють записувати телефонні розмови користувачів і відправляти ці записи своїм власникам.

Активно поширювалися серед користувачів і інші шкідливі рішення. Зокрема, зросла кількість фальшивих антивірусів, троянів, що крадуть паролі та інші дані користувача.

Число нових сайтів, що мають репутацію «шкідливих» (як правило, через те, що на них містяться віруси або ж самі ресурси використовуються з шахрайськими цілями), в третьому кварталі поточного року дещо знизилося і склало 6,5 тис. проти 7, 3 тис. ресурсів у другому кварталі.

Кількість спаму як і раніше демонструє найнижчі показники з 2007 р., проте так званий цільовий спам, який розсилається тільки конкретним людям з певними цілями, стає все більш складним і просунутим, говориться в дослідженні. Зараження систем ботнетами в третьому кварталі дещо знизилися по всьому світу, проте помітно збільшилися в деяких країнах – в Росії, Аргентині, Індонезії і Венесуелі. Зараз найбільш шкідливими вважаються такі ботнети, як Cutwail, Festi і Lethic.


Поділіться цікавим постом із друзями через соціальні мережі:


Блог знаходять за такими фразами:


Залишити коментар, або два до запису "Android чекає вірусна епідемія"

Клікніть, аби додати смайлик

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette